تابناک هرمزگان- مدیرعامل پالایشگاه نفت ستاره خلیج‌فارس با اشاره به اینکه روند تولید بنزین در این پالایشگاه قبل از سال ۱۴۰۰ روند کاهشی داشته است، گفت: تولید این پالایشگاه با روی کار آمدن دولت سیزدهم به افزایش ۲۰ درصدی در مدت ۲ سال به ۳۹.۵ میلیون لیتر در روز رسید.
کد خبر: ۱۱۷۰۵۴۴
تاریخ انتشار: ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۳:۰۶ 24 April 2024

به گزارش خبرنگار تابناک هرمزگان//علیرضا جعفرپور بروجنی با اعلام این خبر به رسانه‌ها افزود: طبق آمار وزارت نفت، تولید بنزین در پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس در سال ۱۴۰۰ از ۳۷ به ۳۳ میلیون لیتر در روز کاهش پیدا کرد.

وی بیان کرد: تامین بنزین کشور روی دوش ستاره خلیج فارس است و درحال حاضر این پالایشگاه به تنهایی نزدیک به ۴۰ درصد بنزین کشور را تولید می‌کند.

مدیرعامل پالایشگاه نفت ستاره خلیج‌فارس اظهار کرد: باتوجه به ناترازی فزاینده بنزین در کشور و لزوم واردات برای تامین این محصول، اگر پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس ساخته نمی‌شد، ایران باید ۲۸ میلیارد دلار برای واردات بنزین هزینه می‌کرد.

افزایش ۲۰ درصدی تولید بنزین پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس در دولت سیزدهم

بیشتر بخوانید

پالایشگاه ستاره خلیج فارس بزرگترین پالایشگاه میعانات گازی جهان و همچنین بزرگترین پالایشگاه کشور است و حتی به عنوان بزرگترین تولیدکننده بنزین در دنیا محسوب می‌شود.

این شرکت با تامین ۴۰ درصد بنزین مورد نیاز کشور، هم‌اکنون جایگاهی راهبردی در توازن انرژی کشور و منطقه دارد و توانسته است ایران را در زمینه تامین بنزین خودکفا کند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار