در دیدارمعاون صید و بنادر ماهیگیری سازمان شیلات با جامعه صیادی استان مطرح شد:
تابناک هرمزگان- معاون صید و بنادر ماهیگیری سازمان شیلات ایران با حضورمدیر کل شیلات هرمزگان،معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان، فرمانده یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات هرمزگان ، مدیر عامل اتحادیه تعاونی های صیادی استان و جمعی از فعالین و بهره برداران شیلاتی در سالن جلسات اداره کل شیلات هرمزگان دیدار کرد.
کد خبر: ۱۱۶۶۵۲۲
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۹:۳۳ 30 April 2024

به گزارش خبرنگار تابناک هرمزگان// در این نشست معاون صیدو بنادر ماهیگیری سازمان شیلات ایران با اشاره به توان بالای شیلات استان هرمزگان در حوزه صید و صیادی گفت: استان هرمزگان همواره با بهره ‌برداری مناسب ومسولانه ظرفیت‌های صید و صیادی به عنوان قطب صیادی کشور مطرح بوده است که توانسته با اقدامات صورت گرفته،رتبه اول صید کشور نیز به دست آورد.

عطاالله رئیسی با اشاره به اهمیت صید و صیادی در فعالیت های شیلاتی تصریح کرد: بدون شک توسعه صید و صیادی با محوریت ارتقای خدمات دهی به جامعه صیادی در دستور کار قرار دارد.

رئیسی با بیان ‌‌اینکه ‌هماهنگی خوبی بین اداره کل شیلات استان،سارمان شیلات ایران و جامعه صیادی در اجرای سیاست‌ها و اهداف صید و صیادی اصولی و پایدار برقرار است گفت: به دنبال افزايش صيد فراساحل به ويژه در تون ماهيان هستيم و علاوه بر آن ارتقاء مديريت بهره برداري از صيد، استفاده از فرصت هاي جديد بهره برداري، تقويت استفاده از مديريت ماهيگيري و ... را مدنظر داريم.

وی خواستار حمایت جامعه صیادی از صید و صیادی اصولی و پایدار در جهت استفاده از ادوات صید به صورت تخصصی و پرهیز از استفاده از ادوات صید مخرب شد و تصریح کرد: بدون شک استفاده اصولی از ادوات صید و مدیریت و انجام تقویم صید نقش کلیدی در صید مسئولانه دارد.

در ادامه مدیر کل شیلات هرمزگان با بیان ‌‌این‌که استان هرمزگان در بحث صید و صیادی و بهره‌برداری از بنادر صیادی می‌تواند الگوی مناسبی برای کشور باشد تصریح کرد: امید است با حمایت های سازمان شیلات و استانداری هرمزگان شاهد رشد و توسعه در حوزه صید و صیادی استان بیش از پیش باشیم.

مسعود بارانی توسعه صید فراساحلی و آبهای دور،ساماندهی بنادر صیادی، استفاده از ظرفیت‌های موجود صید و صیادی درتوسعه آبزی پروری‌،سوق دادن جامعه صیادی به سوی آبزی پروری در راستای کاهش فشار بر ذخایر،تشدید برخوردها با صید غیر مجاز، توسعه صید اصولی و پایدار، ارتقای مشارکت جامعه صیادی در مسئولیت‌های اجتماعی، بهره برداری از ظرفیت‌های صید ساردین ماهیان و ... را تنها بخشی از اقدامات مهم شیلات هرمزگان در حوزه صید و صیادی خواند.

بارانی برگزاری این نشست را فرصتی مغتنم برای جامعه صیادی استان خواند و گفت: دیدار جامعه صیادی با معاونت صید و بنادرماهیگیری سازمان شیلات ایران و بیان دغدغه ها و پیشنهادات این قشر زحمت کش از نزدیک با مسئولان صیادی کشور را یکی از محورهای خوب این نشست خواند.

گفتنی است در این دیدار نمایندگان جامعه صیادی استان دراین نشست به بیان نظرات، مسائل و پیشنهادات خود در راستای ارتقای صید و صیادی و تشکل های صیادی استان پرداختند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار