دراولین جلسه کارگروه فنی و بهداشتی تکثیر و پرورش میگوی هرمزگان در سال ۱۴۰۳مطرح شد:
تابناک هرمزگان- اولین جلسه کارگروه فنی و بهداشتی تکثیر و پرورش میگوی استان با حضور مدیرکل شیلات هرمزگان ، نماینده دامپزشکی هرمزگان، مدیر عامل اتحادیه تولید کنندگان و صادر کنندگان‌ آبزیان استان ، معاون سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی هرمزگان ، معاون آبزی پروری شیلات هرمزگان ، رئیس گروه میگو شیلات هرمزگان ، رئیس گروه ترویج شیلات و آبزیان استان ،رؤسای شیلات شهرستان ها و جمعی از فعالان تکثیر و پرورش میگوی استان در سالن جلسات اداره کل شیلات برگزار گردید.
کد خبر: ۱۱۶۶۳۸۹
تاریخ انتشار: ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۵۱ 25 April 2024

به گزارش خبرنگار تابناک هرمزگان// مدیرکل شیلات هرمزگان با اشاره به اینکه تامین مولد سالم و با کیفیت می تواند باعث تولید ایمن و پایدار شود گفت: همچنین تامین خوارک خوب و مغذی برای آبزیان از اهمیت ویژه و خاصی در صنعت تکثیر و پرورش آبزیان به ویژه میگوی پرورشی برخوردار است.

مسعود بارانی پیگیری رعایت دستورالعمل های بهداشتی و فنی در مزارع و مراکز تکثیرمیگو توسط بخش خصوصی، تغیرر ساختار مزارع پرورش میگو،ایجاد هماهنگی بیشتر بین تولیدکنندگان و دستگاه های متولی در جهت رفع موانع تولید،بیمه لاروهای تولیدی ومراکز تکثیر میگو از اهم برنامه های شیلات استان برای سال زراعی پیش رو است.

وی تاکید کرد : تامین مولد سالم و با کیفیت علاوه رشد شاخص های کیفی و کمی می تواند محصولاتی اقتصادی و بهبینه تری را نیز فراهم سازد.

مدیرکل شیلات هرمزگان همچنین ، نمونه برداری از آب ورودی مزارع پرورش میگو با همکاری دامپزشکی ، برگزاری نشست علمی در جهت تغییر ساختار مزارع پرورش میگو توسط اتحادیه تولید کنندگان و صادر کنندگان استان ، طرح تیپ الگویی برای مزارع 20 هکتاری و تغییر ساختارمزارع تکثیرو پرورش میگو با همکاری نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان وبرگزاری جلسه با استانداری و سازمان جهاد کشاورزی را از اهم موضوعات مطرح شده در این نشست خواند.

گفتنی است در این نشست حاضرین درجلسه به بیان مسائل و چالش ها و همچنین ارائه راهکارهای پیشنهادی خود پرداختند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار