در دیدار معاون صید بنادر ماهیگیری سازمان شیلات ایران با مدیرکل و معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان مطرح شد:
تابناک هرمزگان- مدیرکل شیلات هرمزگان با همراهی معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان با معاون صید و بنادر ماهیگیری سازمان شیلات ایران دیدار کرد.
کد خبر: ۱۱۶۶۳۸۳
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۴۴ 20 April 2024

به گزارش خبرنگار تابناک هرمزگان//  در این دیدار معاون صید و بنادر ماهیگیری سازمان شیلات ایران با اشاره به اهمیت صید و صیادی در فعالیت های شیلاتی تصریح کرد: بدون شک توسعه صید و صیادی با محوریت ارتقای خدمات دهی به جامعه صیادی در دستور کار قرار دارد.
عطا الله رئیسی وجود بالغ بر ۳۵ هزار نفر صیاد، ۴۰ درصد از بنادر صیادی کشور در استان هرمزگان و برخورداری از بزرگترین ناوگان صیادی کشور در هرمزگان یک ظرفیت خاص و ویژه برای استان هرمزگان خواند.
وي درباره برنامه هاي مدنظر سال جاري براي آب هاي جنوبي كشور گفت: به دنبال افزايش صيد فراساحل به ويژه در تون ماهيان هستيم و علاوه بر آن ارتقاء مديريت بهره برداري از صيد، استفاده از فرصت هاي جديد بهره برداري، تقويت استفاده از مديريت ماهيگيري و ... را مدنظر داريم.
در ادامه مدیر کل شیلات هرمزگان به تشریح دست اوردها وبرنامه ها جهت ارتقای صید و صیادی استان به ویژه در پیشبرد برنامه های توسعه ای سازمانی برای ارتقای فعالیت های صید و صیادی در استان هرمزگان پرداخت و افزود: امید داریم با برنامه ریزی های صورت گرفته و حمایت های سازمان شیلات ایران و استانداری هرمزگان شاهد اتفاقات خوبی در حوزه صید و صیادی استان هرمزگان باشیم.

مسعود بارانی از پیش بینی و برآورد صید حدود ۳۹۰ هزار تن انواع آبزیان در استان هرمزگان طی سال 1402 خبر داد و تصریح کرد: هرمزگان سالانه نزدیک به نیمی از صید کشور را به خود اختصاص می دهد.
بارانی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات و تلاش های جامعه صیادی استان و همچنین سیاست های ابلاغی دولت مردمی که منجر به این موفقیت شده است گفت: خوشبختانه با حمایت های سازمان شیلات ایران و استانداری هرمزگان گام های خوبی با پیگری شیلات هرمزگان در راستای صید و صیادی پایدار و مسئولانه و حفط منافع دراز مدت جامعه صیادی برداشته شده است.
مدیرکل شیلات هرمزگانی افزود: ساخت و استقرار بالغ بر ۵۰۰۰سازه زیستگاه مصنوعی در آبهای استان، آغاز عملیات اجرایی سه مرکز بازسازی ذخایر آبزیان(میگو و ماهی بومی) و رفع مشکل بیمه ای صیادان ، پیگیری سخت و زیان آور شدن شغل صید و صیادی،انعقاد و اجرای تفاهم نامه مشترک دریابانی و شیلات در راستای حراست از منابع آبزیان و ... را از اهم اقدامات دولت مردمی با زحمات و حمایت ویژه مجموعه سازمان شیلات ایران، استانداری هرمزگان و پیگیری اداره کل شیلات استان خواند.
بارانی پیگیری سیاست های ابلاغی سازمان شیلات ایران، برگزاری دوره های آموزشی،تاکید مستمر بر اجرای دقیق تقویم ممنوعیت صید آبزیان، کنترل و پایش مدیریتی صیدگاه های استان، تقویت یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات هرمزگان، بازدید ها و عملیات میدانی در راستای حفظ ذخایرآبزیان، پایش مستمر ذخایر آبزیان و صید و صیادی، ارتقای خدمات دهی به جامعه صیادی، تشویق صیادان به استفاده از روش های صید اصولی نوین و استاندارد، ارتقای همدلی و تعامل بین شیلات،جامعه صیادی و تشکل ها در راستای صید و صیادی اصولی و ... را از اهم اقدامات شیلات هرمزگان در راستای ارتقای صید و صیادی و موفقیت استان در اخذ رتبه اول صید کشور خواند.

انتهای پیام//

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار