در حاشیه برگزاری هفته فرهنگ، هنر و تاریخ شمیل؛
تابناک هرمزگان- همزمان با برگزاری آیین اختتامیه هفته فرهنگ، هنر و تاریخ شمیل و به همت کانون فرهنگی هنری انصارالحجه(عج) و با حضور مسئولان و مردم، موزه مردم شناسی شمیل در حسینیه انصارالحجه(عج) افتتاح شد.
کد خبر: ۱۱۵۳۹۸۸
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۷:۱۳ 09 February 2024

به گزارش خبرنگار تابناک هرمزگان// داود تنی پور، مدیر کانون فرهنگی هنری انصارالحجه(عج) و دبیر هفته فرهنگ، هنر و تاریخ شمیل در حاشیه افتتاح این موزه گفت: بیش از 50 قطعه اشیاء باستانی، عکس های قدیمی و همچنین پوشش و صنایع دستی مردمان شمیلات در این موزه به نمایش درآمده است.
وی با بیان اینکه اشیاء به نمایش گذاشته شده در این موزه نشان از نوع زندگی پیشینیان است، افزود: حفظ میراث فرهنگی و جلوگیری از خروج اشیاء قدیمی و باستانی و همچنین معرفی آن به گردشگران از مهمترین اهداف راه اندازی موزه مردم شناسی در مرکز بخش شمیل است.
مدیر کانون فرهنگی هنری انصارالحجه(عج) مرکز بخش شمیل شهرستان بندرعباس ادامه داد: در این موزه انواع و اقسام ظروف و ابزار آلات پیشینیان نظیر وسایل سنتی شکار، پاپوش(سواس)، آسیاب دستی سنتی(هاش)، ادوات کشاورزی سنتی، ابزار بسیار قدیمی ماهیگیری، خمره های نگهداری آب، پوشش زنان و مردان قدیم نگهداری می شود.
وی با بیان اینکه این موزه عصرها از ساعت 16 تا 19 میزبان علاقه مندان خواهد بود، اظهار کرد: موزه مردم شناسی به صورت موقت در طبقه دوم حسینیه انصارالحجه(عج) قرار دارد.
هفته فرهنگ، هنر و تاریخ شمیل از ۱۳ تا ۱۸ بهمن ماه سال ۱۴۰۲ با شعار «هویت تاریخی، فرهنگ و نشاط اجتماعی» برگزار شد.
گفتنی است؛ شمیل، در شمال شرق استان هرمزگان و بین شهرستان های میناب و بندرعباس و در ۸۰ کیلومتری مرکز استان قرار دارد و شغل اکثر اهالی آن، کشاورزی و دامداری است.

انتهای پیام//

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار