تابناک هرمزگان- رئیس کل دادگستری هرمزگان از آزادی ۱۶۰ زندانی جرایم غیر عمد همزمان با سفر رئیس جمهور به این استان خبر داد.
کد خبر: ۱۱۵۲۵۳۵
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۸:۳۶ 02 February 2024

به گزارش خبرنگار تابناک هرمزگان// طی مراسمی با حضور رئیس کل دادگستری هرمزگان و رئیس مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری در زندان مرکزی بندرعباس ۱۶۰ نفر از زندانیان جرایم غیر عمد با تأمین بدهی هایشان از زندان آزاد شدند.

مجتبی قهرمانی رئیس کل دادگستری هرمزگان در این مراسم گفت: مجموع بدهی ۱۶۰ زندانی آزاد شده در هرمزگان بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان بود که بخشی از آن با کمک دولت، خیران و بخشی دیگر با گذشت شاکیان و اقساط تأمین شده است.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در ادامه اظهار داشت: آزادی زندانیانی که بدون سوء نیت مرتکب جرمی غیرعمد شده اند، امری خداپسندانه است و باید از تمام ظرفیت‌های نهادهای حمایتی و خیران برای رهایی این افراد از زندان استفاده کرد.

وی تبیین مشکلات زندانیان جرایم غیرعمد و خانواده‌های آن‌ها را برای خیرین در جهت اقناع‌سازی به‌منظور مساعدت یک ضرورت دانست و ابراز امیدواری کرد، ستاد دیه استان در دوره مدیریت جدید بتواند در این خصوص به موفقیت‌های بیشتری دست یابد.

رئیس کل دادگستری هرمزگان همچنین با بیان اینکه گذشت شکات و مشارکت نیکوکاران و خیرین در طرح های ستاد دیه استان می تواند کمکی باشد تا زندانیان واجد شرایط بیشتری به آغوش خانواده هایشان برگردند، از عموم مردم دعوت کرد به میزان توان خود در این اقدام خداپسندانه، مشارکت کنند.

حجت الاسلام والمسلمین احمد صالحی رئیس مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری نیز اظهار کرد: زمینه آزادی زندانیان معسر یکی از برنامه‌های اصلی در سفر‌های ریاست جمهوری به استان های مختلف کشور است.

وی افزود: در ۶ سفر گذشته استانی رئیس جمهور زمینه آزادی ۹۴۶ زندانی در سراسر کشور فراهم شده است.

حجت الاسلام والمسلمین صالحی افزود: دولت برای بازگشت این زندانیان در هرمزگان به آغوش خانواده بیش از ۱۵ میلیارد تومان به ستاد دیه کمک کرده است.

وی گفت: علاوه بر سامانه سامد در ۳۱ نقطه بندرعباس، نمایندگان وزارتخانه‌ها و نهاد ریاست جمهوری درخواست‌های مردمی را ثبت می‌کنند و پاسخ می‌دهند.

انتهای پیام //

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار