حجت الاسلام والمسلمین دکتر کریمی؛

مبلغین فلسفه قیام امام حسین (ع) در جامعه تبیین کنند 

تابناک هرمزگان-  نشست خبری حجت الاسلام والمسلمین دکتر کریمی دبیر ستاد امربه معروف و نهی از منکر هرمزگان پیرامون تبیین برنامه های هفته امر به‌ معروف و نهی‌ از منکر که‌ مصادف با اول محرم‌ الحرام در محل دفتراین ستاد برگزار گردید.
کد خبر: ۱۱۷۵۱۹۸
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۳:۰۹ 10 July 2024

به گزارش خبرنگار تابناک هرمزگان// دبیر ستاد امربه معروف و نهی از منکرهرمزگان ضمن تسلیت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان امام حسین علیه السلام و تشکر از حاضرین در این نشست اظهار کرد: هفته اول محرم با هدف یادآوری اصلی‌ ترین هدف جهاد الهی امام حسین (ع) و یارانش با عنوان هفته احیای امر به معروف و نهی از منکر نام‌ گذاری شده است و با هدف ترویج فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر و آشنایی بیشتر افکار عمومی نسبت به فریضتین می باشد.

دکترکریمی بیان داشت:برنامه‌های هفته احیا جهت، گسترش فرهنگ امر به معروف نهی از منکر در سطح جامعه برنامه ریزی شده و با شعار (امربه معروف و نهی از منکر، نهضت حسینی؛گفتمان زینبی) نام گذاری و برنامه‌ براساس همین محور می باشد.
دبیر ستاد امربه معروف و نهی از منکرهرمزگان عنوان کرد: ستاد امربه معروف و نهی از منکراین فریضه مهم را از زوایای مختلف مورد بررسی قرار داده است و برنامه های ستاد طی این سال ها تماما بر مدار شعارهای هدفمند سمت‌‌‌گذاری شده و تلاش بر این بوده تا تمامی جوانب و عوامل موثر بر رشد اجتماعی در قالب تاکید بر مؤلفه‌‌‌های بنیادین باشد.
دکتر کریمی ادامه داد: برنامه های هفته امربه معروف و نهی از منکر بصورت روز شمار با محوریت پوشش اسلامی، خانواده پایدار، جوانی جمعیت، جامعه پویا، نظارت همگانی و جامعه متعالی، صیانت از حقوق عامه، فساد ستیزی، آموزش عمومی، توانمندسازی اجتماعی، مردم محوری، تشکل سازی، قانون گرایی، حمایت از شهروند مسئول و آگاهی بخشی، بهبود سرمایه اجتماعی تهیه و تدوین شده است.
حجت الاسلام والمسلمین دکتر کریمی افزود: برنامه ها از مرکز استان تا شهرستان‌ها و ادارات با رویکرد فرهنگی برگزار می‌شود وهمه اقدامات ستاد استان در طول این هفته در راستای تبیین جایگاه این دو فریضه الهی است.
دکتر کریمی گفت: سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه به موضوع امر به معروف و نهی از منکر، همایش آمران به معروف و ناهیان از منکر، همایش ویژه بانوان زینبی، برپایی نشست‌های تخصصی با حضور اساتید حوزه و دانشگاه در صدا و سیما از دیگر برنامه‌های هفته امر به معروف و نهی از منکر در استان است.

دبیر ستاد امربه معروف ونهی از منکرهرمزگان خاطرنشان کرد: نکته مهمی که دربرنامه ها وجود دارد تاکید بر مشارکت محسوس مردم در جامعه است؛ یعنی هدف این است که مردم در جامعه احساس مسئولیت کنند .
پایان خبر/

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار