مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری هرمزگان:
تابناک هرمزگان- درویشی، از کانون های فرهنگی هنری تخصصی خواهران مساجد به عنوان بهترین و امن ترین پایگاه برای حضور اجتماعی و فعالیت بانوان یاد کرد و گفت: تربیت دینی کودکان و نوجوانان، بدون حضور فعال بانوان در مساجد محقق نمی شود.
کد خبر: ۱۱۴۱۲۸۲
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۴۰۲ - ۰۸:۴۲ 02 December 2023

به گزارش خبرنگار تابناک هرمزگان// محدثه درویشی در دوره آموزشی مدیران کانون های فرهنگی هنری تخصصی خواهران استان هرمزگان ضمن قدردانی از اهتمام ویژه ستاد هماهنگی کانون های مساجد کشور نسبت به قشر تاثیرگذار بانوان، به تشریح جایگاه زن در جامعه اسلامی پرداخت و اظهار کرد: سه نوع نگاه «الگوی سنتی شرقی»، «الگوی زن غربی» و «الگوی زن مسلمان» که مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) بارها مطرح فرموده اند در رابطه با زن وجود دارد.
وی با اشاره به اینکه الگوی سنتی شرق، زن را تنها محصور در کنج خانه و نداشتن اثرگذاری فعال اجتماعی می داند و الگوی غرب که به زن به چشم یک کالا نگاه می کند، افزود: اما آنچه نگاه سوم می گوید این است که زن ابتدا نقش همسری و مادری آن پررنگ است و سپس با حفظ حیا، حضور فعال اجتماعی نیز دارد و نمونه کامل آن وجود بابرکت حضرت زهرا(س) و حضرت زینب کبری(س) در صدر اسلام است.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری هرمزگان با تاکید بر اینکه هدف کانون های فرهنگی هنری تخصصی خواهران باید پررنک کردن الگوی سوم زن در جامعه باشد، گفت: بهترین و امن ترین پایگاه برای تحقق این مهم، مساجد است زیرا حضور فعال و موثر زنان در مساجد می تواند معرف کارآمدی الگوی سوم زن مسلمان باشد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع جمعیت و فرزندآوری اشاره و اظهار کرد: کانون های فرهنگی هنری مساجد به ویژه کانون های تخصصی خواهران می توانند در زمینه تشویق و ترغیب خانواده ها به فرزندآوری نقش بسزایی ایفا کنند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار