تابناک-رئیس کل دادگستری هرمزگان از کشف محموله ۴۰۰ هزار لیتری سوخت قاچاق در بندر شهید رجایی بندرعباس خبر داد.
کد خبر: ۱۰۵۲۹۷۵
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۳ 27 June 2022

به گزارش تابناک هرمزگان مجتبی قهرمانی رئیس کل دادگستری هرمزگان اظهار داشت: پلیس امنیت اقتصادی استان با هماهنگی مقام قضایی، تعداد ۲۰ عدد کانتینر حاوی محموله سوخت قاچاق (گازوئیل) را که با عنوان محموله «روغن پایه» اعلام شده، شناسایی و توقیف نموده است.

وی تصریح کرد: در این رابطه پرونده قضایی تشکیل شده و به منظور تکمیل روند تحقیقات، از محموله مورد نظر نمونه برداری صورت گرفته است که در نتیجه آن مشخص شد کالای اظهار شده (روغن پایه) با کالای مکشوفه (گازوئیل قاچاق) مغایرت داشته و احتمال قاچاق سازمان یافته و قاچاق از طریق مبادی رسمی در این خصوص قابل بررسی است.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان خاطرنشان کرد: این محموله بزرگ سوخت در محل یکی از شرکت های مستقر در محدوده منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی کشف شده است.

قهرمانی ادامه داد: به منظور بررسی ابعاد مختلف موضوع جهت شناسایی، دستگیری و برخورد با متخلفان، دستورات ویژه ای صادر شده است که نتایج آن پس از تکمیل روند تحقیقات متعاقباً اطلاع رسانی خواهد شد.

رئیس کل دادگستری هرمزگان همچنین با تأکید بر اینکه ممانعت از قاچاق به ویژه قاچاق سوخت به صورت مستقیم بر بهبود معیشت و اقتصاد جامعه تأثیر دارد، خاطرنشان کرد: دستگاه قضایی استان هرمزگان با عزم جدی خود برای مبارزه با پدیده شوم قاچاق سوخت، اجازه هیچگونه فعالیت سودجویانه در این خصوص را نخواهند داد.

انتهای پیام/

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار