گام‌های بلند آموزش و پرورش هرمزگان در مسیر تحول:

ساماندهی نیرو، مدارس تراز و نوید تحول در استان

تابناک هرمزگان-نشست کار گروه توسعه مدیریت آموزش و پرورش استان هرمزگان، به ریاست مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان و در راستای ارتقای نظام آموزشی استان برگزار شد.
کد خبر: ۱۱۷۳۲۵۱
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۷:۲۰ 05 June 2024

به گزارش خبرنگار تابناک هرمزگان//محمد قویدل با اشاره به مدارس تراز به عنوان الگویی نوین در نظام آموزشی ایران و فعالیت آنها بر پایه استقرار کامل سند تحول بنیادین و با تمرکز بر کیفیت بخشی آموزشی و پرورشی گفت: مدارس تراز به عنوان یکی از مهم‌ترین مولفه‌های اجرایی این سند، نقشی کلیدی در ارتقای کیفیت آموزش و پرورش و تربیت نسلی متعهد و کارآمد دارند.
وی در سخنانی با اشاره به وضعیت نیروی انسانی در منطقه لیردف به عنوان یکی از اولویت‌های مهم  جهت بررسی عنوان کرد: با توجه به کمبود نیرو در این منطقه، برنامه ریزی مدونی جهت جبران این کمبود و ساماندهی نیروی انسانی در این منطقه صورت گرفته است و از تمام ظرفیت‌های موجود برای حل این مشکل و ارتقای کیفیت آموزشی در این منطقه استفاده خواهد شد.
این مقام مسئول عنوان کرد: یکی از مصوبات مهم این جلسه، ساماندهی نیروهای دانشگاه فرهنگیان جاسک و منطقه لیردف بود. این اقدام در راستای رفع کمبود نیرو و توزیع عادلانه منابع انسانی در مناطق مختلف استان صورت خواهد گرفت.
وی ضمن اشاره به عزم راسخ آموزش و پرورش استان هرمزگان برای تحول در نظام آموزشی و ارتقای کیفیت آن در تمامی مناطق استان تصریح کرد: اقداماتی همچون ساماندهی نیروی انسانی، توجه به مدارس تراز و اجرای سند تحول بنیادین، نویدبخش آینده‌ای روشن برای دانش‌آموزان این استان خواهد بود.
وی با ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در این زمینه، ابراز امیدواری کرد: تا پایان سال جاری، ساماندهی نیروی انسانی در تمامی مناطق استان به طور کامل انجام خواهد شد.
این مقام مسئول در پایان ابراز کرد: امیدواریم با تلاش و همت مسئولین و متولیان امر شاهد تحولات مثبتی در نظام آموزشی استان هرمزگان و ارتقای روزافزون کیفیت آموزش در این استان باشیم.
گفتنی است، «بررسی وضعیت فضاهای آموزشی در مناطق مختلف استان»، «برنامه‌ریزی برای توسعه و تجهیز مدارس»، «ارائه گزارش از فعالیت‌های آموزشی و پرورشی در مناطق مختلف» و «بحث و تبادل نظر در خصوص چالش‌ها و راهکارهای پیش روی آموزش و پرورش استان» از دیگر موارد مطروحه در این نشست بود.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار