تابناک هرمزگان- وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: نیازمند یک حرکت جمعی میان تمامی بخش ها، دستگاه ها و فعالان اقتصادی برای بازگشت از اشتباهات اقتصادی دهه 90 هستیم.
کد خبر: ۱۱۵۲۸۲۱
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۶ 04 February 2024

 

نیازمند حرکت جمعی برای جبران اشتباهات دهه ۹۰ هستیم

 

به گزارش خبرنگار تابناک هرمزگان//احسان خاندوزی در جمع نخبگان اقتصادی و فرهنگی جزیره قشم اظهار کرد: وجود برخی نقاط ضعف در دهه 90 موجب شد که برخی تصویری غیرواقعی از مناطق آزاد را معرفی کنند و حالا برای اصلاح آن به یک حرکت گروهی و اراده جمعی نیاز است.
وی ادامه داد: امیدواریم فعالیت سامانه های حاکمیتی و پوشش مناسب این سامانه ها در مناطق آزاد، ذیل نظارت دقیق و شفافیت، اجازه اجرای صحیح قوانین و اعمال معافیت های ویژه مناطق آزاد را فراهم کند.
وزیر امور اقتصادی و دارایی تصریح کرد: دوگانگی حاکمیتی در جزیره قشم به صورت ویژه ای وجود دارد و پیچیدگی های بیشتری را نسبت به سایر مناطق آزاد کشور ایجاد کرده است.
به گفته خاندوزی؛ وجود برخی مشکلات حکمرانی دوگانه ملی و محلی در جزیره قشم و تعارض آن با قوانین مناطق آزاد و مدیریت منطقه آزاد قشم موجب فرسایش توان فعالان اقتصادی این منطقه می شود.
وی در پایان خاطرنشان کرد: موضوعات مربوط به قانون مالیات بر ارزش افزوده، مالیات بر حقوق کارکنان نیازمند اصلاح در قانون گذاری است و ممکن است زمانبر باشد و باید با اجرای برخی رویه ها مشکلات اجرای آن را به حداقل رساند.
براساس این گزارش، در ابتدای این جلسه جمعی از فعالان اقتصادی و فرهنگی جزیره قشم به بیان نقطه نظرات و مشکلات خود پرداختند و وزیر امور اقتصادی و دارایی وعده پیگیری حل این مسائل را در جلساتی با اعضای هیات دولت مطرح کرد.

انتهای پیام//

برچسب ها: منطقه ازاد قشم
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار