مراسم عروسی، مراسمی سنتی یا آیینی است که طی آن آغاز یک زندگی مشترک و ازدواج یک زوج جشن گرفته می‌شود. این مراسم در کشورها و فرهنگ‌ها، ادیان و مذاهب گوناگون، گروه‌های قومی و حتی طبقات اجتماعی گوناگون، به صورت های مختلفی برگزار می شود.
برگزاری مراسم برای عروسی رسمی دیرینه می باشد و ریشه در اعماق تاریخ دارد.در ایران جشن عروسی رسمی کهن واساطیری دارد.و چون تاکید بر ازدواج در اسلام بیشترتوصیه شده است به این امر به دید بهتر و مقدس تری نگاه می شود.
در نقاط مختلف کشورمان، برگزاری مراسم نامزدی شکل و شمایل متفاوتی دارد. به عنوان مثال در برخی از شهرها هزینه ی این مراسم بر عهده ی خانواده عروس است و در برخی از شهرها بر عهده ی خانواده ی پسر می باشد.
گردهمایی شهرداران و مدیران شهری در هشتمین همایش شهرایده آل
شهرداران کشور همزمان با برگزاری هشتمین همایش و نمایشگاه شهر ایده آل و حضور سرمایه گذاران حوزه گردشگری، برای جذب سرمایه گذاری در حوزه گردشگری رقابت خواهند کرد.
برگزاری آبرومندانه و با شکوه یک مراسم عروسی، به عوامل های مختلفی بستگی دارد. مسائلی وجود دارد که ممکن است به ذهن شما و همسرتان خطور نکند، اما در این خبر می خواهیم راهنمای خوبی برای شما باشیم و مشاوره ی درستی به شما ارئه دهیم .
اگر در آستانه ی برپایی مراسم عروسی هستید، یا به تازگی این مراسم را پشت سر گذاشته اید، در تب و تاب برگزاری این مراسم ، حتما به فکر کمک گرفتن از موسسات برپا کننده ی عروسی نیز افتاده اید. موسساتی که کارشان تدارک مراسم های مختلف عروسی، نامزدی و عقد است.
ایرانیان در گذر زمان بسیاری از آداب و رسوم زندگی را تغییر داده اند. اکنون دیگر کمتر خانواده ای را می توان یافت که در برگزاری مجالس مختلف از سالن ها و موسسه های مختلف خدمات دریافت نکرده باشند.
بیستمین دوره سمپوزيوم سالانه فولاد ، 8 و 9 اسفند سال جاري به مدت دو روز با رویکرد" توسعه صنعت فولاد با حفظ محیط زیست و بازیافت پسماندها " و با یاری شرکت فولاد خوزستان، فولاد مبارکه، فولاد آلیاژی ایران، تهیه و تولید مواد معدنی ایران و فرانسوز یزد در جزیره کیش برگزار خواهد شد.
صفحه  از ۹۵۱