مردم هرمزگان مطالبه‌خواه باشند

به گزارش «تابناک هرمزگان»؛ اکنون که به انتخابات مجلس نزدیک می‌شویم شاهدیم برخی نمایندگان عزیز استان هرمزگان من جمله جناب احمد مرادی به شدت نشان می‌دهند که پیگیر مطالبات مردم هستند.
در اینجا ذکر چند نکته را ضروری می‌دانم و آن اینکه اصولاً کار یک نماینده سر کار بردن مردم و پیگیر مطالبات مردم در ادارات و عزل و نصب مدیران نیست بلکه کار نماینده قانون‌گذاری است و آنهم قانونی که به نفع مردم کشور من جمله مردم استان باشد.

مردم هرمزگان مطالبه‌خواه باشند
مردم شریف هرمزگان بدانند و آگاه باشند و از نمایندگان خود سؤال کنند که به عنوان مثال در طول مدت حضور خود در مجلس شورای اسلامی چه قانون‌هایی برای بهتر شدن وضعیت معیشتی مردم استان هرمزگان و یا بالا رفتن اشتغال جوانان به تصویب رسانده‌اند؟
مردم از نمایندگان خود من جمله جناب مرادی سؤال کنند که ایشان در زمان عضویت خود در کمیسیون انرژی چند مصوبه برای صنعت «آب و برق و گاز» را پیگیری کرده‌اند که به سود مردم هرمزگان باشد؟
چه قوانینی برای بهبود وضعیت معیشت مرزنشینان وضع کردند؟ آیا تا به حال به مردم گزارش داده‌اند که قیمت انرژی آب و برق و گاز در هرمزگان برابر با استانهای دیگر است یا خیر؟
ایشان گزارش بدهند با توجه به قرارگیری استان هرمزگان به عنوان دروازه تجارت ایران چه اعتبارات ملی از بخش انرژی برای استان در نظر گرفتند که محقق شد؟
هرمزگان بخش بزرگی از گاز کشور را تأمین می‌کند اما تاکنون چه قانونی برای استفاده بهتر و ارزانتر مردم هرمزگان از انرژی آب و برق و گاز به تصویب رسانده‌اند؟
به نظر میرسد جناب مرادی اصولاً بر اجرای قانون نظارت پابرجایی ندارند چرا که اصولاً می‌بینیم از ابزار نظارتی خویش کم استفاده می‌کنند با ادامه این روند آیا نهایتاً نمی‌شود عدم کارآیی ایشان را استنباط نمود؟.
ممکن است به واسطه نداشتن آگاهی لازم و نداشتن تجربه و تحصیلات مرتبط ، حضور ایشان هیچ خروجی در کمیسیون انرژی نداشته‌اند ، پس نتیجه باید بپذیرند که اصولاً توان برنامه‌ریزی در این خصوص را نیز ندارند.
کاش نمایندگان ما خود را ملزم به پاسخگویی به مردم می‌دانستند و هر از چند گاهی به خبرنگاران اجازه می‌دادند که با آنان در خصوص مسایل استان مصاحبه داشته باشند.
اما برخی نمایندگان استان من جمله جناب مرادی ، اوقات خود را در شرکت در مراسم عزاداری و یا مراسم جشن در حوزه‌های انتخابیه خود می‌گذرانند که هیچ خروجی نداشته است، آیا این تحرکات فقط برای جمع‌آوری رأی دور بعد نمایندگی نیست؟.
امیدواریم مردم استان مطالبه‌خواه باشند و از نمایندگان خویش سؤال کنند که چه کار اصولی برای استان انجام داده‌اند و در این دور از انتخابات دقت کنند در رأی دادن...
انتهای پیام/*