شرق هرمزگان چه خبر است؛
اندک اندک جمع خوشگلها ، فرماندار می‌شوند!

به گزارش «تابناک هرمزگان»؛ (در خبرها آمده بود نماینده‌ای که قرار است مجدداً در انتخابات پیش روی مجلس نامزد شود ، مدعیست که یک «بچه خوشگل» را فرماندار شهرستان سیریک کرده و در سمت قبلی با التماس پدرش بخشدار شده است!)

{$sepehr_code_3113}

هنگامی که یک نماینده مجلس با چنین ادبیاتی، جمعی از مردم یک منطقه را مورد خطاب قرار می‌دهد و انتصابات فرمانداران را به سخره می‌گیرد ، دیگر فاتحه تمامی مدیران استانی خوانده است، چراکه چنین رفتار و گفتاری ، دست نشاندگی و سرسپردگی تمامی فرمانداران بواسطه‌های مختلف من جمله «خوشگلی» را در اذهان متبادر می‌سازد.
با این اوصاف باید از مقام عالی استان سؤال کرد که «جناب آقای استاندار» با توجه به سخنان این نماینده تکلیف جنابعالی چیست؟ انگار که شخص شما تاکنون هیچ اراده‌ای برای انتخاب فرماندارانتان نداشته و ندارید؟!
تا چه زمانی می‌خواهید خنثی باشید و خود را با نام «استاندار» بودن دلخوش کنید؟
در استانی که فرمانداران و بخشداران آن بر اساس خواست و نظر نمایندگان و مدیران کل آن بر اساس لابی و خواست نمایندگان و وزراء منصوب می‌شوند «حضور شما» به چه معناست؟
اطمینان داشته باشید با چنین اوضاع و احوالی به بدترین و بدنام‌ترین استاندار در طول تاریخ سیاسی هرمزگان به لحاظ کارکردی و سیاسی تبدیل شده‌اید.
با وجود چهره‌های جوان ، توانمند و نخبه در هرمزگان متأسفانه شاهد آنیم که هنوز نماینده نخبه استان که از قضا دنبال بچه خوشگلهاست ، معیار انتخاب فرمانداران را خوشگلی و خوشتیپی قرار داده و فرماندار سیریک را تحقیر کرده است.
جناب استاندار ، جهت اطلاع ، این نماینده محترم اکنون در دهه هشتم زندگی خود به سر می‌برد و از آنجایی که فکر و اندیشه و برنامه‌ای برای هیچ‌کاری در ذهنشان وجود ندارد و با استفاده از کلمات عریان ، شعور مردم هرمزگان را به بازی و معامله گرفته‌اند و با نصب فرماندارانی که خود بدهکار و وام‌دار ذوالقدرها بوده و هستند، حضرتعالی چه امید و انتظاری به برگزاری انتخابات سالم و یا استقلال فکری از سوی فرمانداران دارید؟
آیا بهتر نیست به جای حضور خنثی در کرسی استانداری هرمزگان، با انتصاب نسل جوان نخبه بر منصب فرمانداری شهرستانهای استان و با پیوند تجربه و توانایی با صندلی فرمانداران، چاره‌ای بر مشکلات مردم و توسعه استان نموده و چهره فقر ومحرومیت را از استان بزدایید؟
آیا بهتر نیست با برگزاری انتخابات سالم و با صیانت از آرای مردم، بکوشید و فضای یاس و ناامیدی مشارکت در انتخابات را به حماسه‌ای پرشور تبدیل نمایید؟
سئوالی که همواره ذهن بسیاری از مردم و افکار عمومی را بدون پاسخ گذاشته ، حمایت برخی افراد و اشخاص مدعی مطالبه‌گری از آقای همتی است و اینکه اصولاً استدلال برخی مطالبه‌گران برای حمایت از همتی چیست ؟
از سویی دیگر بایستی پرسید که دلایل عدم‌حمایت همتی از جوانان و فرهیختگان جوان و توانمند که متعلق به خاک هرمزگانند چیست؟
چه چیزی مانع منافع آقای همتی برای حمایت از نیروهای توانمند بومی هرمزگان بدور از وساطت نماینده‌ای خاص است؟ و صدها سؤال دیگر که همچنان در افکار عمومی بدون پاسخ مانده است..!
انتهای پیام/*