ادامه روند رشد انتصاب زنان در پست‌های مدیریتی دولت

به گزارش «تابناک» هرمزگان، بررسی‌ها نشان می‌دهد تعداد مدیران زن از میزان ۱۳.۷ درصد در سال ۹۶ به ۱۸.۶ درصد در سال ۹۸ افزایش یافته است. هم‌چنین رشدی ۳۶ درصدی را در انتصابات مدیران زن طی دو سال اخیر شاهد بوده‌ایم.

از سوی دیگر گزارش‌ها از رشد ۴۸ درصدی انتصاب زنان در مدیریت‌های استانی وزارت کشور حکایت دارد. همچنین از ظرفیت زنان اهل سنت نیز در پست‌های مدیریتی استفاده شده است انتصاب بهیه انصاری، به عنوان بخشدار زن اهل سنت در گیلان از نمونه آنهاست. جمشید انصاری، رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور با اشاره به افزایش سهم زنان در پست های مدیریتی گفت: تاکنون ۲۶ درصد از تصدی پست‌های مدیریتی کشور به زنان واگذار شده و امیدواریم تا پایان برنامه ششم توسعه این میزان به ۳۰ درصد افزایش یابد.

محسوس بودن پیشرفت زنان در مشاغل مدیریتی، امیدواری برای کاهش نابرابری در تصدی مدیریت را افزایش داده است. لیلا صوفی‌زاده، نایب رییس زنان فدراسیون فوتبال، حضور زنان در عرصه‌های مدیریتی در دولت تدبیر و امید را بی‌نظیر عنوان کرد. پروین فرشچی، سفیر ایران در فنلاند نیز پیش‌تر در گفتگو با پاد استفاده از ظرفیت زنان در پست‌های مدیریتی در دولت تدبیر و امید را امیدوارکننده عنوان کرده و گفته بود: حضور بیشتر زنان ایرانی به خصوص در مجامع بین المللی تصویر غلط از کشورمان را اصلاح می‌کند.
انتهای پیام/*