استاندار هرمزگان باید مجری قانون و نماد قانونمداری باشد؛
بازنشست بشی، استعفاء بدی، اما هنوز توی استانداری باشی!؟

تابناک هرمزگان، حسن عباسی؛ برای آنکه یک جامعه روی خوش به خود ببیند باید قانونمند و قانونمدار باشد رعایت قانون و عمل به آن به توصیه حضرت امام(ره) و مقام عظمای ولایت از واجبات است.

حضرت امام(ره) در بیانات مختلف بر پیروی از قانون توسط مردم و مسئولان تأکید داشتند جامعه‌ای که در آن به قانون عمل نشود «هرج و مرج» و بی‌انظباطی حاکم می‌گردد هر کسی در جایگاهی ساز خود را زده و مانع از به مقصد رسیدن اتومبیل رونق و پیشرفت کشور و تعالی نظام خواهد شد.
چندی قبل قانونی توسط مجلس شورای اسلامی تصویب و برای اجراء به دولت ابلاغ گردید تا از بکارگیریِ افراد بازنشسته در سمت‌های دولتی پرهیز و جلوگیری شود.
در همین راستا تعداد زیادی از افراد بازنشسته در مهلت مقرّر از سیستم اجرایی جدا و افراد جدیدی جایگزین آنها شدند. در استان هرمزگان مشاور و مدیرکل دفتر استاندار در راستای همین قانون از سمت خود کنارگیری از سیستم حذف شد اما مشخصاً اسمی که پس از غیبتی چند ماهه مجدداً دوباره پرده‌ها کنار رفت و از جناب آقای کشفی رونمایی و "قانون منع به کار گیریِ بازنشستگان" توسط استاندار کشف حجاب شد.
قانون گریزی استاندار هرمزگان الگوی نامناسبی برای بقیه ادارات ، سازمانهای دولتی و خصوصی بوده در صورتیکه متولّی امامزاده حرمت آنرا نگه ندارد از دیگران چه انتظاری می‌توان داشت.
استاندار مدیر ارشد اجراییِ استان است اگر مدیر ارشد و نماینده دولت در استان «قانونمدار و قانونمند» نباشد از دیگران چه انتظاری می‌توان داشت؟
علاقمندی استاندار به "کشفی" مانع از بکارگیری نیروهای مستعد و نخبه در استان نشود، جناب استاندار در صورت تعلّق خاطر و رفاقت با افراد خاص می‌تواند از نظرات و نصایح آنها در جلسات خصوصی و خانوادگی بهرمند شوند و قانون گریزی را ترویج نکنند.

بازنشست بشی، استعفاء بدی، اما هنوز توی استانداری باشی!؟
 


انتهای پیام/*