اگر دیر بجنبیم زالوی عدم نظارت بر حوزه‌ی بهداشت، درمان خون هرمزگانی‌ها را تا قطره آخر میمکد؛
آیا صحیح است، که با انداختن «زالو» به جان مردم کسب درآمد کنند؟

تابناک هرمزگان، حسن عباسی؛ برای حصول نتیجه‌ی مطلوب در هر کاری نظارت دقیق و همیشگی بر آن کار الزامیست، اگر به کار نانوایی‌ها نظارت نشود ممکنه در ساعت کاری ، وزن نان و یا در کیفیّت نان اختلال ایجاد شود، نظارت بر کافی‌شاپ‌ها و فَست‌فودها ، آرایشگاه‌ها و ... به همین منوال است.

یکی از حوزه‌های نیازمند نظارت دقیق و دائمی ، حوزه‌ی سلامت ، بهداشت و درمان است، زیرا حوزه‌ای که مستقیماً با جان و سلامتی مردم در ارتباط بوده و عدم نظارت درست و کافی می‌تواند منجر به نتایج فجیع و خطر آفرینی را برای شهروندان در پی داشته باشد.
حوزه‌ی سلامت و بهداشت را باید از تبدیل شدن به یک تجارت مصون کرد زیرا که تجارت با درد و رنج بیماران و بازی با سلامتی مردم می‌تواند بسیار خطرناک باشد.
چندی است که ورود زالوها ، زالو پروران و زالو فروشان به این حوزه فقط برای کسب درآمد بیشتر توسط زالوبازان موجب به خطر افتادن بهداشت و سلامتی مردم شده است.
استفاده‌ی سونامی‌وار از زالوها برای اهداف بهداشتی ، آرایشی ، و درمانی و رواج آن در آرایشگاه ها مراکز زیبایی ، کلینیک‌های فیزیوتراپی و مطب‌های خصوصی نشان دهنده‌ی درآمدزا بودن زالوبازی می‌باشد.
استفاده از طب سنتی و تجارب حکمای قدیمی از جمله زالو درمانی به جا و به اندازه بسیار مفید و نتیجه‌مند خواهد بود ولی زالوبازی برای کسب این چنین درآمدهای را حتئ خود زالوهای بیچاره که در آخر بازی قربانی می‌شوند نیز نمی‌پسندند چون ذات زالو خون مکیدن تا حد نهایت ظرفیتش است و بعد از آن میمیرد!
مسئولان حوزه‌ی بهداشت و درمان استان بهتر است به زالوها و خصوصاً زالوبازی در مراکز درمانی ، مطب ها و آرایشگاه ها نظارت بیشتری داشته باشند.
خوانندگان سایت تابناک در جریان باشید که «دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان» به جای پاسخگو بودن و اصلاحات اساسی راه شکایت کردن از خبرنگار تابناک را در پیش گرفته تا شاید بتواند جلوی انتشار واقعیت‌ها موجود را بگیرد اما پرداختن به مسایل حوزه درمان که ارتباط مستقیم با جان مردم دارد از اولویت‌ها و رسالت‌های انسانی سایت تابناک می‌باشد.

آیا صحیح است، که با انداختن «زالو» به جان مردم کسب درآمد کنند؟
 بیماری با هرنی دیسک کمری شدید و درد شدید کمر و پا که توسط زالوهای جراح در حال جراحی می باشد

 

آیا صحیح است، که با انداختن «زالو» به جان مردم کسب درآمد کنند؟
 هر زالو به قیمت 40 هزارتومان جهت درمان دیسک کمری به بیمار فروخته شده بیمار هم پولش را داده هم خونش را

 

آیا صحیح است، که با انداختن «زالو» به جان مردم کسب درآمد کنند؟
 استفاده‌ی نا به جا و غیر صحیح از زالوها برای کسب درآمد بیشتر میتواند منجر به نتایج خطرناکی برای بیمار بشود

 

آیا صحیح است، که با انداختن «زالو» به جان مردم کسب درآمد کنند؟
 اتمام جراحی دیسک کمری توسط زالوهای جراح اعصاب و بیماری که دردش دو چندان شده است


انتهای پیام/*