تابناک-احمد کناری نژاد عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس با انتشار متنی نسبت به حواشی ایجاد شده در رابطه با دیدار اعضای شورا با پاکبانان واکنش نشان داد.
کد خبر: ۹۹۴۰۴۵
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۵ 15 September 2021


به گزارش خبرنگار تابناک از بندرعباس اطلاعیه احمد کناری نژاد عضو شورای شهر بندرعباس به شرح زیر است؛
مردم و شهروندان عزیز سلام!
این روزها تصویر منتشر شده از دیدار با پاکبانان محترم شیفت روز منطقه ی یک ابهاماتی را به دنبال داشته، لذا ضمن درک نگرانی‌های ایجاد شده، بر آن شدم که به جهت روشن سازی ابعاد ماجرا، شرح ماوقع را صادقانه با شما مردم همیشه همراه در میان بگذارم.
جایگاه والا و حیاتی شغل پاکبانان محترم در حفظ بهداشت و سلامت شهر، بر کسی پوشیده نیست و این حقیر نیز در همین راستا وظیفه‌ی خود دانستم که همزمان با ساعت شروع به کار این عزیزان (۴:۳۰صبح) در محلی که هر روزِ جمع شده و از آن جا به محل خدمت خود مي‌روند حاضر شده و در دیداری صمیمانه و به دور از تشریفات بازدیدهای مرسوم، ضمن عرض خسته نباشید و خدا قوت، شنوای دغدغه هایشان باشم.
موج انتقادی و نگرانی‌های ایجاد شده در باب نگاه بالا به پایین در این دیدار را به خوبی درک می کنم اما به جهت اطمینان خاطر شما شهروندان، باید بگویم بر خلاف برخی نقل قول ها، همان طور که در برخی از تصاویر منتشره قابل مشاهده است، در این دیدار صمیمانه این حقیر به عنوان خدمتگزار مردم هیچ امکانات اضافه ای اعم از میز و صندلی در مقایسه با پاکبانان محترم در اختیار نداشتم و قرار گرفتن پاکبانان محترم در وضعیت نشسته نیز نه به اجبار و حتی خواست این حقیر، بلکه به اختیار خودشان بوده و این صفوف منظم نیز ناشی از نظم و انضباط کاری آنهاست، هر چند که در ظاهر امر ممکن است برداشت های دیگری از تصویر شود.
ناگفته پیداست که تصویر منتشر شده تنها نمایشگر بخش کوچکی از ماجرای دیدار و گفتگو با پاکبانان محترم است و نه تنها نمی تواند ملاک و معیار مناسبی برای قضاوت در مورد کل ماجرا باشد بلکه حتی در مورد آن چه به نمایش گذاشته است نیز نمی تواند روایتگر جامع و کاملی باشد و اینجاست که استنباط ناصحیح و تفسیر ناشی از عدم آگاهی و یا پیش زمینه ی ذهنی می تواند موجب دور ماندن دیگر زوایای ماوقع از دید مخاطب گردد.
و این مسئله لزوم توجه بیش از پیش به تفکر، تحقیق و تفحص و کسب اطلاعات لازم از منابع آگاه به منظور رسیدن به دید جامع در مورد موضوعات مختلف را یادآوری می نماید.
در پایان بار دیگر اعلام‌ می‌نمایم این حقیر و کلیه ی اعضای محترم شورا با تمام وجود قائل به حفظ شان و کرامت کارگران محترم شهرداری هستیم و قاطعانه معتقد به مبارزه با نگاه تبعیض‌ آمیز می باشیم. دغدغه ها و تلاش های اعضای محترم شورا به درستی گویای این نگاه می باشد. در پایان چنانچه دراین جریان ناخواسته و علیرغم اهداف این حرکت و دیدار، موجبات آزردگی خاطر یا خدشه دار شدن جایگاه ستودنی پاکبانان محترم فراهم آمده است صمیمانه از اين عزيزان و خانواده‌های محترمشان عذرخواهی می نمایم.
احمدكناري نژاد
١٤٠٠/٦/٢٤

انتهای پیام/

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار