صفا خبر داد:
تابناک-صفا گفت: اتاق بازرگانی بندرعباس می تواند در صادرات خرد به کشورهای حوزه خلیج فارس نقش موثری را ایفا کند و این آمادگی را برای تحقق این امر دارد.
کد خبر: ۹۴۵۳۷۴
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۵ 02 March 2021

به گزارش خبرنگار تابناک هرمزگان، محمدرضا صفا شامگاه سه شنبه در نشست هم اندیشی با محوریت حمایت از تولید و صادرات با استفاده از پتانسیل و ظرفیت های فعالان حوزه اصناف و تجارت خارجی هرمزگان، که در هتل همای بندرعباس برگزار شد، با بیان اینکه اتاق بازرگانی بندرعباس طی یک سال و نیم گذشته با ۶۶۷ کارت بازرگانی و عضو تحویل هیئت رییسه جدید شد، گفت: از آن تاریخ تا کنون با حضور هیئت رییسه جدید حدود یک هزار و ۲۰۰ کارت بازرگانی جدید صادر شد که تمامی این تعداد به صورت ۱۰۰ درصدی عضو اتاق بازرگانی بندرعباس شدند.

وی، رکود اقتصادی و مشکلات اقتصادی در کشور و به تبع آن در استان را دغدغه اصلی اتاق بازرگانی بندرعباس ذکر کرد و با اشاره به عملکرد اتاق بازرگانی بندرعباس، افزود: در بخش های مختلف رتبه های اتاق بازرگانی و تجارت از ۳۴ به ۱۷، در بخش شعبه گفتگو خصوصی از ۲۵ به رتبه ۱۳، در بحث اتاق های شهرستان همطراز جزو ۴ اتاق همطراز با اصفهان، تبریز و شیراز می باشد که بحث شعبه گفتگوی بخش خصوصی در حال رقابت است.

وی تاکید کرد: رتبه اتاق بازرگانی بندرعباس توانسته است با برنامه ریزی مدون و حرکت در مسیر اهداف خود به رتبه یک رقمی در کشور برسید که امیدواریم جایگاه این اتاق که برای رفاه، ایجاد اقتصاد سالم و اقتصادی فرامرزی در کشور و ایتان است بتواند عملکرد خوبی را رقم بزند.


وی با اشاره به تشکل ها و اتحادیه های اتاق بازرگانی بندرعباس، گفت: سردمدار تمامی اتحادیه ها و تشکل های اتاق بازرگانی بندرعباس اتحادیه آبزیان است که در حال رشد می باشد و در حال ایجاد اتحادیه ای بالا تر از اتحادیه کشوری است.

رییس اتاق بازرگانی بندرعباس، با اشاره به تدوین نخستین نظام نامه تشکل آبزریان در کشور گفت: تدوین نظام نامه تشکل آبزیان در کشور به عنوان نخستین نظام نام تشکل آبزریان در حال پیگیری است.

وی با اشاره به اتاق های مشترک اتاق بازرگانی بندرعباس، گفت: اتاق های مشترک و میز قطر و میز عمان شاهد شکوفایی بسیاری است، اتاق بازرگانی می تواند بسیاری از فعالیت های خرد در اقتصاد فرامرزی با کشورهای دیگر را ایجاد کرد و جایگاه کشور در اقتصاد فرامرزی را حفظ و تقویت کند.

وی راه اندازی کانون بانوان اتاق بازرگانی بندرعباس اشاره کرد و گفت: با راه اندازی کانون بانوان زیرساخت خوبی برای بازرگانان بانو در استان ایجاد شده است.

رییس اتاق بازرگانی بندرعباس با اشاره به اتاق بازرگانی بندرلنگه، بیان داشت: غرب استان که تجارت گاه اصالت خلیج فارس نشینان است در بندر لنگه راه اندازی شده که امیدواریم روزی اتاق بازرگانی مستقل بندرلنگه به عنوان بندرگاه اصیل مروارید خلیج فارس افتتاح شود.

وی با اشاره به راه اندازی اتاق بازرگانی بندرعباس، گفت: از دهه فجر تا کنون دفتر گواهی مبدا و دفتر اتاق بازرگانی در جاسک راه اندازی شده که امیدواریم در سال آینده بتوان دفتر نماینده در میناب به منظور پوشش بندر سیریک، تیاب راه اندازی شود.

وی به تشکیل انجمن خرما استان هرمزگان اشاره کرد و اظهار داشت: در سال آینده تشکل انجمن مستقل خرمای هرمزگان راه اندازی خواهد شد که تا کنون فعالیت این حوزه زیر نظر اتحادیه انجمن خرما ایران بودند و به صورت مستقل فعالیت خود را از سال آینده آغاز خواهند کرد.

صفا به تشکیل اتحادیه کشاورزان صادر کننده اشاره و تصریح کرد: اتحادیه کشاورزان صادر کننده ، همچنین اتحادیه صادر کنندگان و وارد کنندگان مواد غذایی در سال آینده راه اندازی خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: راه اندازی تشکل حمل و نقل اتاق بازرگانی در سال آینده صورت خواهد گرفت.

وی تاکید کرد:اتاق بازرگانی بندرعباس می تواند در صادرات خرد به کشورهای حوزه خلیج فارس نقش موثری را ایفا کند و این آمادگی را برای تحقق این امر دارد.

انتهای پیام/ ز 556

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار