عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی بندرعباس مطرح کرد:
تابناک-عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی بندرعباس گفت: وجود مافیا در اقتصاد کشور، اشتغال را به مرحله حذف کشانده است.
کد خبر: ۹۳۳۸۳۱
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۵ 21 January 2021

به گزارش خبرنگار تابناک،عباس براهیمی در نشست هم اندیشی با فعالان اقتصادی اظهار کرد: استان هرمزگان به صورت ویژه در عرصه اقتصادی فعال بوده است و با حضور ویروس کرونا بخش های خصوصی در حمایت از مردم و حمایت های عام المنفعه ورود کرده و با سخاوت دین خود را نسبت به مردم ادا کرده اند.

فعال اقتصادی استان هرمزگان در ادامه تصریح کرد:آلایندگی های زیست محیطی و بار ترافیکی در استان هرمزگان زیاد است اما مزایای آن در استان های دیگر کشور پرداخت می شود و این جفای بزرگ به مردم استان هرمزگان است.

براهیمی گفت: بخش گردشگری استان هرمزگان به شدت متزلزل شده است و حمایت ها به این بخش در استان هرمزگان قطره چکانی بوده است.

وی اظهار کرد: تاسیس صندوق حمایت از صنایع دستی و گردشگری با حمایت دولت و بخش خصوصی می تواند گره گشا باشد.

فعال اقتصادی استان هرمزگان با بیان اینکه اگر در برنامه هفتم توسعه صندوق حمایتی نداشته باشیم این بحران بیشتر می شود ، خاطرنشان کرد: اگر این رویه ادامه داشته باشد با مشکل بزرگتر مواجه می شویم.

براهیمی ضمن انتقاد از بانک مرکزی در خصوص بهره مرکب، گفت: بهره مرکب توسط رئیس بانک مرکزی تکذیب می شود و در این زمینه مافیایی را می بینم که اشتغال را به مرحله حذف کشانده است واشتغال اقتصادی را بلعیده است.


وی افزود: در سال های گدذشته 78 درصد صادرات کل کشور بر عهده استان هرمزگان بوده است و هم اکنون 60 درصد این امر بر عهده بنادر این استان است.

فعال اقتصادی هرمزگانی وجود 900 کیلومتر نوار ساحلی در این استان بر اهمیت توسعه اتاق های بازرگانی مستقل را دوچندان عنوان کرد و خاطرنشان ساخت: انتظارات از پارلمان بخش خصوصی نیز بیشتر شده است تا بتوانیم رسالت پایتخت اقتصادی کشور را به خوبی ایفا کنیم.

انتهای پیام /ز28

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار