تابناک-استاندار هرمزگان هرمزگان با بیان اینکه تمام ظرفیت فعلی تولید سیمان استان با اولویت تأمین مصرف داخلی هرمزگان در شبکه توزیع قرار گرفته است، گفت: واحدهایی که مصارف عمده دارند باید سیمان مورد نیاز خود را از استان‌های همجوار تامین کنند.
کد خبر: ۹۳۰۶۹۶
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۵ 08 January 2021

به گزارش تابناک، دکتر فریدون همتی عصر امروز در ادامه سفرهای شهرستانی که روزهای پایانی و تعطیل هر هفته انجام می‌شود، به منظور بازدید از چند طرح و پروژه عمرانی، صنعتی و معدنی به همراه دکتر محمد آشوری و دکتر احمد مرادی نمایندگان مردم حوزه مرکزی هرمزگان در مجلس شورای اسلامی و رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان عازم شهرستان خمیر شد.

وی در نخستین مقصد این سفر، ضمن بازدید از طرح توسعه گچ متین، دستورات لازم را به منظور اتمام عملیات احداث این کارخانه تا دهه فجر سال جاری سال صادر کرد.

عملیات اجرایی این پروژه که با هدف پیشگیری از خام فروشی و با سرمایه گذاری 70 میلیارد تومانی در حال راه اندازی است، از زمستان 96 شروع شده و با بهره برداری از این کارخانه، برای 85 نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد خواهد شد.

استاندار هرمزگان با حضور در شرکت سیمان بندرخمیر، از قسمت‌های مختلف این کارخانه بازدید کرد.

کارخانه سیمان خمیر از ظرفیت تولید روزانه شش هزارتن سیمان به صورت فله و پاکتی برخوردار است که در شرایط فعلی به منظور تأمین سیمان مورد نیاز مصرفی داخل استان، صادرات محصول این کارخانه متوقف شده است.

همتی در حاشیه بازدید از این کارخانه، گفت: با توجه به فصل رو به رشد ساخت و ساز و نیاز به سیمان در سطح استان و از سویی دیگر به‌دلیل فروش خوب سیمان ایران در بازار جهانی، به دنبال برنامه‌ریزی مطلوب برای تامین نیاز داخلی استان و صادرات بخشی از محصول این کارخانه برای پیشگیری از لطمات اقتصادی آتی به این کارخانه هستیم.

وی افزود: در شرایط موجود کمبود سیمان در استان وجود ندارد و کمبودهای احتمالی ناشی از اختلال در سیستم توزیع است.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه تمام ظرفیت فعلی تولید سیمان استان با اولویت تأمین مصرف داخلی هرمزگان در شبکه توزیع قرار گرفته است، گفت: واحدهایی که مصارف عمده دارند باید برنامه ریزی لازم را برای تأمین سیمان از نزدیک ترین کارخانه سیمان در استان‌های همجوار انجام دهند که اختلالی در سیستم توزیع به‌وجود نیاید.

همتی بیان داشت: در راستای احداث خط جدید تولید سیمان در کارخانه سیمان خمیر با توجه به اینکه زیرساخت‌ها مهیا است و می‌توان با هزینه کمتری ظرفیت تولید سیمان استان را افزایش داد، به‌ زودی نشستی با مدیرعامل هلدینگ برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد: راه اندازی خط جدید تولید سیمان، نیاز داخلی استان را برطرف می‌کند و علاوه بر ایجاد اشتغال جدید، می‌توان از ظرفیت معادن استان نیز به نحو مطلوب تری استفاده کرد.

استاندار هرمزگان همچنین ضمن بازدید از پروژه بلوار ساحلی و پارک ساحلی در ضلع جنوبی شهر خمیر و کمربندی شهر خمیر، روند عملیاتی این پروژه‌ها را نسبت به سفر قبلی به این شهرستان، رضایت بخش توصیف و تصریح کرد: در سال پایانی دولت، بازدید و گزارش‌گیری از میزان پیشرفت پروژه‌ها شتاب بیشتری خواهد گرفت که بتوانیم بخش اعظم پروژه‌هایی که قابلیت بهره برداری دارند را برای بهره مندی مردم فهیم استان از مزایای این پروژه‌ها آماده کنیم.

بلوار چهار کیلومتری ساحلی خمیر و فاز اول پارک ساحلی با تأکید استاندار هرمزگان قرار است با سرعت بخشیدن به روند اجرایی این دو پروژه تا پایان سال جاری به بهره برداری برسد.

کمربندی خمیر نیز به طول چهار کیلومتر و با 70 درصد پیشرفت فیزیکی قرار است تا پایان سال و با تزریق اعتبارات جدید به اتمام برسد.

برای تکمیل این سه پروژه در مجموع اعتباری معادل 34 میلیارد تومان هزینه خواهد شد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار