اسطوره ای ماندگار بنام شیخ عبدالجلیل قاسمی:
کلنگ ساخت نود و یکمین مدرسه خیر نیک اندیش شیخ عبدالجلیل قاسمی در روستای محروم پیوشک از توابع بخش لیردف جاسک به زمین زده شد.
کد خبر: ۸۷۶۱۸۶
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۲ 16 July 2020

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان هرمزگان، شیخ عبدالجلیل قاسمی اسطوره ی مدرسه ساز هرمزگان می باشد که همت والایی در ایمن سازی فضاهای آموزشی فرزندان این مرز و بوم داشته است.
شیخ عبدالجلیل قاسمی، رفع محرومیت از فضاهای ایمن آموزشی و مدرسه سازی را به عنوان نخستین و مهمترین گام در توسعه جامعه می داند و تا کنون 91 مدرسه در کشور ساخته است که 89 مورد این مدارس در مناطق و روستاهای محروم استان هرمزگان بوده است.

خیرمدرسه ساز هرمزگانی کلنگ ساخت نود ویکمین مدرسه خود را به زمین زد
تکمیل پروژه ساخت نمایندگی آموزش و پرورش در بخش لیردف شهرستان جاسک از دیگر پروژه های این خیرنیک اندیش در راستای پیشبرد اهداف آموزشی و تربیتی آموزش و پرورش شهرستان جاسک می باشد.
شیخ عبدالجلیل قاسمی متولد 1326 در روستای سوزای قشم است که همت زیادی در انجام کارهای خیر داشته به گونه ای که علاوه بر ساخت این 91مدرسه، خوابگاه دو مدرسه شبانه روزی را نیز احداث کرده و تأمین مایحتاج چهار خوابگاه شبانه روزی دیگر در استان را برعهده دارد.
این خیر نیک اندیش هرمزگانی اولین مدرسه خود را بنام ثریا نژاد در بندر کوهستک سیریک بنا کرد و همچنین در تجهیز مدارس به وسایل سرمایشی و گرمایشی و امکانات رفاهی برای دانش آموزان، نقش بسزایی داشته است.
گستره محبت و مهربانی شیخ عبدالجلیل قاسمی در ابعاد مختلف آموزشی، پرورشی، تربیتی و رفاهی و همچنین توسعه و زیر ساخت های استان نیز بوده است که می توان به ساخت اولین سد خاکی خیرساز در کشور، کمک به دانشگاه پیام نور میناب، ساخت 11 خانه بهداشت، 3درمانگاه و 75 منزل برای ایتام و فقرا را ساخته یا در دست اجرا دارد.
کمک به آبرسانی شهر سیریک، ساخت 50 سرویس بهداشتی، تأمین 500 دستگاه کولر و یخچال به ایتام و فقرا، کمک به تأسیس دارالایتام سیریک و تحت پوشش قرار دادن 400 یتیم، تأسیس 10 مرکز حفظ قرآن، تأسیس مدرسه دینی سیریک، ساخت 45 مسجد، کمک به مساجد و حسینیه ها در ماه محرم و رمضان، حمایت از 70 دانشجوی نیازمند و 200 کمک هزینه برای برگزاری ازدواج و هزینه های درمانی از دیگر اقدامات این خیر نیک اندیش هرمزگانی است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار