کد خبر: ۸۱۲۷۱۷
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۹ 09 January 2020

به گزارش «تابناک هرمزگان»؛ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در واکنش به اقدام تروریستی واشنگتن در به شهادت رساندن سپهبد سلیمانی، «گام نخست انتقام» را «قاطعانه» برداشت و دو پایگاه مهم آمریکا در عراق را «هدف مستقیم موشک» قرار داد.
هنوز ابعاد آن روشن نشده است اما آنچه پیش از این مهم است، «اجرای وعده» ایران است.
خبرنگار شبکه «CNBC» آمریکا نوشت «پاسخ ایران بسیار سریع و خشن» بود و «این خطری واقعی است که می‌تواند از کنترل [آمریکا] خارج شود».
در دوره‌ای که سران و مسئولان برخی کشورهای همسایه ایران «تصور و جرأت اعتراض» به تصمیم‌های آمریکا را حتی «به ذهن خود راه نمی‌دهند» سخن از «تهدید کردن آمریکا» برای آنان «کابوس» تلقی می‌شود چه رسد به اینکه تهدید عملی شود.
دولت‌هایی که طی ماه‌های گذشته مکرر ترامپ را برای تعرض به ایران تحریک می‌کردند و در جنگ اقتصادی امنیتی همراه واشنگتن شدند، اکنون اتفاق بامداد امروز را به خاطر بسپرند و برای اینکه بتوانند درک کنند چه اتفاقی افتاده با خود این جمله را بارها تکرار کنند که «ایران مهم‌ترین پایگاه‌های نظامی و شنود آمریکا در عراق را با بیش از ۱۰ موشک، در هم کوبید».
این اتفاق ناگهانی هم نبود بلکه آمریکا در اوج آمادگی و تدابیر از پیش اتخاذ شده زیر ضربه موشک‌های ایران قرار گرفت.
آنچه موشک‌های ایران در این پایگاه زدند، «مقر عملیات مرکزی» آمریکاست که سامانه‌های ارتباطی و سامانه مخصوص پهپادها و همچنین زیرساخت‌هایی مهم را در خود جا داده است.
همچنین پایگاه اربیل نیز که جدیدترین و مهم‌ترین سامانه‌های جاسوسی آمریکا در منطقه را در خود جای داده و به نوعی «مرکز فعالیت‌های اطلاعاتی و جاسوسی» آمریکاست، هدف دست کم پنج موشک قرار گرفته است.

انتهای پیام/*

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار