تبلیغات غلط لیزر؛
استاد مهمان دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، با اشاره به تبلیغات نادرست از لیزر در پزشکی، گفت: لیزر به تنهایی نمی تواند.
کد خبر: ۷۹۰۱۲۹
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۰۲:۳۶ 21 October 2019

سید مسعود مجاهدی، در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: لیزر، یک علم جدید است که وارد تمام رشته های پزشکی شده و در دندانپزشکی نیز خیلی کاربرد دارد. به طوری که برای درمان ریشه، جراحی لثه و فک و صورت، از لیزر استفاده می شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه بن آلمان، با اشاره به پیشرفت های ایران در زمینه استفاده از لیزر در دندانپزشکی، گفت: توسعه این علم در پزشکی، نیاز به زمان دارد.

وی با عنوان این مطلب که لیزر یک وسیله کمکی برای بالا بردن میزان موفقیت های درمانی است، ادامه داد: استفاده از لیزر باعث می شود که موفقیت های درمانی بیشتر شده و شکست های درمانی کاهش یابد.

مجاهدی در عین حال تاکید کرد: البته این ویژگی ها دلیل نمی شود که فکر کنیم لیزر به عنوان دستگاه معجزه گر تلقی می شود و می تواند همه غیر ممکن های درمانی را ممکن سازد.

استاد مهمان دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، اظهار داشت: دندانپزشکان باید متوجه این موضوع باشند که نباید طرح های درمانی را تغییر بدهند، و از  لیزر به عنوان یک وسیله کمکی استفاده کنند.

وی با اشاره به تبلیغاتی که در زمینه لیزر پزشکی وجود دارد، افزود: لیزر یک کلمه قشنگ و جذاب برای بیمار، پزشک و جامعه است و از همین رو، شاهد تبلیغات غلط از لیزر هستیم.

مجاهدی گفت: لیزر، یک تکنولوژی جدید است که کاربرد آن بستگی به دندانپزشک دارد که برای استفاده از این وسیله، طرح درمان مناسب داشته باشد. زیرا، لیزر به تنهایی قادر نخواهد بود تمامی مشکلات دندانپزشکی را با طرح درمان غلط، اصلاح کند.

وی با اشاره به کاربرد لیزر در دندانپزشکی، افزود: درمان ریشه دندان، جراحی لثه و...، از جمله کاربردهای لیزر در دندانپزشکی است. به طوری که به درمان ریشه دندان کمک می کند و خونریزی در جراحی لثه با استفاده از لیزر، کمتر شده و کنترل می شود. ضمن اینکه بیمار درد کمتری تحمل می کند. همچنین با لیزر، ترمیم ضایعات بهتر انجام می شود.

انتهای پیام/*

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین