مدیر عامل شرکت عمران، آب و خدمات منطقه آزاد کیش:
مهندس مقدس زاده رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت عمران، آب و خدمات منطقه آزاد کیش اعلام کرد: هرس غیر اصولی و قطع درختان به صورت غیر مجاز از سوی کیشوندان در سطح جزیره، ممنوع است.
کد خبر: ۷۷۸۰۳۴
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۴ 05 September 2019

به گزارش «تابناک» هرمزگان به نقل از روابط عمومی شرکت عمران، آب و خدمات منطقه آزاد کیش، مهندس مقدس زاده با بیان اینکه در روز‌های اخیر کارگر یکی از مراکز تجاری مبادرت به قطع یکی از شاخه‌های اصلی درختی کهنسال در پشت مرکز تجاری موصوف نموده، افزود: عدم آگاهی در خصوص ممنوعیت قطع درختان و عواقب قانونی آن، می‌تواند مشکلات فراوانی را برای متخلفین و نیز محیط زیست جزیره ایجاد کند.
هرس غیر اصولی و قطع درختان به صورت غیر مجاز در جزیره، ممنوع است
وی با تاکید بر لزوم نگهداری مناسب و گسترش فضای سبز جزیره عنوان کرد: هرس، سربرداری و قطع هر نوع درخت به صورت غیر مجاز و بدون اخذ مجوز در مقابل منازل، مجتمع‌های تجاری، خدماتی و هتل‌ها که به منزله نمایان ساختن نمای ساختمان انجام می‌شود، تخلف محسوب می‌شود.
وی تاکید کرد: برای قطع و یا جابجایی هر گونه درخت در معابر، اماکن عمومی، دولتی و یا خصوصی
می‌بایست مالکان، متولیان، متصدیان و اشخاص مسئول اماکن، نسبت به اخذ مجوز اقدام کنند تا در صورت وجود ضرورت‌های جدی ایمنی از سوی مسئولان ذیربط در شرکت عمران، آب و خدمات اقدامات مقتضی بعمل آید.
شایان ذکر است، برابر ماده ۶۸۶ قانون مجازات اسلامی (تعزیرات) و همچنین قانون حفظ و گسترش فضای سبز شهرها، قطع هر نوع درخت و یا آسیب به آن به هر طریق در معابر، پارک‌ها، بوستان‌ها و باغات در محدوده و حریم شهر‌ها ممنوع است.
برابر قوانین مورد اشاره مجازات مرتکبین می‌تواند جزای نقدی و یا حبس تعزیری از شش ماه تا سه سال باشد که به برخی از احکام مذکور در سال گذشته منتج به محکومیت قطعی مرتکبین شده است؛ لذا توصیه می‌شود شهروندان محترم در این زمینه ملاحظات فنی، زیست محیطی و قانونی ذیربط را مد نظر قرار دهند.
انتهای پیام/*
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار