در جهت تسهیل در سیستم حمل و نقل عمومی و رشد صنعت گردشگریِ جزیره صورت خواهد گرفت؛
تفاهم‌نامه‌ی ساخت مرحله اوّل شبکه‌ی تراموای جزیره‌ی کیش بین سازمان منطقه آزاد کیش و کنسرسیومی متشکل از شرکت مپنا، بانک شهر و شرکت سابیر بین‌الملل با حضور دکتر مظفری، به امضا رسید.
کد خبر: ۷۵۱۴۵۳
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۵ 04 June 2019

به گزارش تابناک هرمزگان به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، در جلسه ای با حضور دکتر مظفری، تفاهم‌نامه‌ی ساخت مرحله اوّل شبکه‌ی تراموای جزیره‌ی کیش بین سازمان منطقه آزاد کیش و کنسرسیومی متشکل از شرکت مپنا، بانک شهر و شرکت سابیر بین‌الملل در دفتر تهرانِ سازمان منطقه آزاد کیش به امضا رسید.

مرحله اوّل شبکه تراموای کیش به صورت دو خطه است که به طول ۸ کیلومتر در منطقه‌ی تجاری جزیره، حدّ فاصل “میدان هرمز” و “سه راهی مرجان” اجرا می‌شود.

این تراموای مدرن با بهره‌گیری از توانِ مشاوران مجرب ملّی و بین‌المللی و مطابق آخرین استانداردها و جدیدترین امکانات رفاهی و ایمنی طراحی و اجرا خواهد شد. بر اساس تفاهم‌نامه‌ی مزبور مقرّر شده است جزئیات فنی طرح و امضای قرارداد اصلی در یک دوره‌ی ۴ ماهه به پایان رسیده و در نیمه‌ی دوم سال جاری، عملیات اجرایی ساخت شبکه تراموا آغاز شود.

گفتنی‌ است این پروژه که “نخستین محور حمل و نقل عمومی” در جزیره‌ی کیش به شمار می‌آید با قابلیّت جابه‌جاییِ ۷ میلیون مسافر در سال، تأثیری به سزا در رشد صنعت گردشگریِ جزیره کیش خواهد داشت.

استارت ساخت شبکه تراموای جزیره زیبای کیش از نیمه دوم 98استارت ساخت شبکه تراموای جزیره زیبای کیش از نیمه دوم 98
انتهای پیام/*

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار