نشست خبری مدیرکل اطلاعات هرمزگان؛
آمریکایی‌ها در دوسال گذشته سعی کردند ایران را از معادله‌های منطقه‌ای حذف کنند، اما با توجه اتفاق‌های رخ داده در منطقه همه متوجه شدند که هیچ معادله‌ای در منطقه بدون حضور ایران قابل حل نیست.
کد خبر: ۷۳۶۱۷۵
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۳ 17 April 2019

به گزارش تابناک هرمزگان، ساعد در نشستی خبری در آستانه هفته سربازان گمنام امام زمان (عج) و با حضور خبرنگاران و مدیران رسانه‌های دیداری و مطبوعات هرمزگان گفت: با توجه به وجود مناقشه‌های زیاد در منطقه و وجود سربازان و نیرو‌های نظامی آمریکا در خاورمیانه، حفظ امنیت در داخل کشور، اقدامی بزرگ و جهادی است. 

وی گفت: در این شرایط، وجود امنیت در کشور موجب تعجب دستگاه‌های اطلاعاتی کشور‌های بیگانه شده است.

ایران امن‌ترین کشور جهان است/ رسانه‌ها آرامش‌بخش، امیددهنده و پیگیر مبارزه با فساد باشند

وی با اشاره به حوادث و اغتشاش‌های پس از 9 دی 1396 در برخی از استان‌های کشور افزود: پس از 9 دی 1396 تا بهمن 1397، دشمن سعی کرد با شناسایی برخی از چالش‌ها در کشور و انتقال اطلاعات آن به نیرو‌های خود در رسانه‌های مختلف و با کمک عربستان سعودی و برخی از کشور‌های دیگر، طرح‌هایی برای ایجاد نا امنی در کشور برنامه‌ریزی کنند، اما شکست خوردند.

ساعد افزود: در روز‌های وقوع اعتراض‌ها در کشور دشمن سعی کرد با توطئه‌های خود، شایعه احتمال تقابل نظامی بین برخی از کشور‌های منطقه و فرامنطقه‌ای را پراکنده کند اما رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند، با توجه به شناخت دشمن از توانایی‌های نظامی ایران، هیچ جنگی رخ نخواهد داد.

مدیرکل اطلاعات هرمزگان گفت: آمریکایی‌ها در دوسال گذشته سعی کردند ایران را از معادله‌های منطقه‌ای حذف کنند، اما با توجه اتفاق‌های رخ داده در منطقه همه متوجه شدند که هیچ معادله‌ای در منطقه بدون حضور ایران قابل حل نیست.

ساعد افزود: سعی در ایجاد تفرقه بین مسولان و مردم، استفاده از برخی خلاء‌های امنیتی و مشروعیت زدایی از نظام جمهوری اسلامی ایران از مهمترین طرح‌هایی بود که آمریکا با جدیت بیشتری در دو سال گذشته پیگیری کرد.

وی گفت: خوشبختانه با هوشیاری مردم و حضور پرشور در راهپیمایی 22 بهمن و با توجه به رهنمود‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی، همه این توطئه‌ها نقش بر آب شد.

وی همچنین با اشاره به تلاش شبانه روزی سربازان گمنام امام زمان (عج) در تأمین امنیت در داخل و خارج از کشور افزود: اکنون امنیت کشور امینت کشور در بین کشور‌های منطقه بی مانند است.

وی افزود: وزارت اطلاعات متعلق به نظام است و وابستگی به احزاب و جریان‌های سیاسی ندارد و در وزارت اطلاعات یک جناح وجود دارد و آن جناح انقلاب اسلامی است.

ساعد گفت: وجود امنیت در ایران اسلامی در تمام دنیا بی نظیر است و این مرهون مردم، وزارت اطلاعات و جامعه اطلاعاتی است.

وی افزود: موفقیت‌های سربازان گمنام امام زمان (عج) در وزارت اطلاعات در مقابله با گروه‌های توریستی و نفوذ و مبارزه با مفاسد اقتصادی نشان دهنده این است که وزارت اطلاعات با اعتماد به نفس و تسلط کامل با هرگونه اقدام مخل امنیت برخورد می‌کند.

مدیر کل اطلاعات هرمزگان گفت: بدون شک شکوفایی اقتصادی و فرهنگی در سایه امنیت محقق می‌شود و آرامش و امنیت رهاورد مجاهدت‌های خاموش سربازان گمنام امام زمان است و معمولا وزارت اطلاعات همه اقدامات خود را رسانه‌ای نمی‌کند و خیلی از مواقع با این اقدامات جلوی بسیاری از رخداد‌های امنیتی گرفته می‌شود.

مدیرکل اطلاعات هرمزگان با اشاره به وقوع سیل در برخی از استان‌های کشور و خبر‌های غم انگیز در این حادثه گفت: ایجاد وحدت و انسجام در بین مسولان، احساس وظیفه و مشارکت مردم برای جبران خسارت‌ها و ناکامی دشمن در رسیدن به اهداف خود از ثأثیر‌های مثبت این حادثه ناگوار است.

ساعد افزود: در این حادثه با توجه به خنثی شدن توطئه‌های دشمن، آمریکا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در لیست گروه‌های تروریستی قرار داد.

وی گفت: بر خلاف خواست دشمن، این اقدام موجب افزایش محبوبیت سپاه در داخل و خارج از کشور شد.

وی افزود: جلوگیری از ورود کمک‌های کشور‌های خارجی به سیل زدگان از دیگر توطئه‌های آمریکا بود.

مدیرکل اطلاعات هرمزگان در پایان این نشست خبری، هوشیاری و استفاده از ظرفیت‌های فضای مجازی، دوری از تأثیر گرایش‌های سیاسی و حزبی در اطلاع رسانی، تبیین سبک زندگی اسلامی – ایرانی به مردم، برنامه‌ریزی در جنگ نرم، حفظ آبروی مردم، حمایت از کالای ایرانی، خنثی کردن عملیات روانی دشمن و امید آفرینی در جامعه را از مهمترین وظایف فعالان رسانه‌ای دانست.
انتهای پیام/جنوب ایران

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۸
طهماسبی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۰
با سلام متأسفانه بسیاری از ادارات و ارگان ها حرف وزارت اطلاعات را گوش نمی دهند که اگر گوش می دادند ایران گلستان بود
وحید خراسانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۰
من تأیید می‌کنم تنها ارگانی که پرسنلش مستقل هستند در فکر اندیشه جمع‌آوری اطلاعات ، حب و بغضی ندارند و برایشان فرقی نمی کند اصولگرا یا اصلاح طلب یا هر جناحی دیگر در پیگیری و گزارش دادن شرعیات و قانون واخلاق را مد نظر قرار می دهند پرسنل وزارت اطلاعات هستند خدا حفظشان کند.
علیرضا قربانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۰
سلام در بحث جلوگیری از گروه های تروریستی خیلی خوب عمل می کنند بچه های اطلاعات خدا خیرشان دهد که ما امنیت داریم در کشورمان واقعاً اثبات کردند که توان مطلق دارند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۰
کاشکی وزارت اطلاعات بودجه رسانه اختصاص می داد در بحث مواد مخدر و اثرات سوء آن در جامعه کار فرهنگی می کرد چون که متولیان متعدد فرهنگی در این زمینه ناکام مانده اند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۰
بعضی از پروژه ها وجود دارند مثلاً در حاجی آباد دهستان سدی را دارد منابع طبیعی می سازد یک کاسه آب پشتش جمع نشده ، در فرهنگ سازی در زمینه آب برای آب های خاکستری برنامه‌ریزی ندارند که جا دارد وزارت اطلاعات ورود کند
بی نام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۰
سلام خانه مطبوعات که خانه سه روزنامه شده جو اختلاف و اختناق را به وجود آورده در بحث رسانه‌ای در استان هرمزگان که حتی کسانی که مسائل را تحلیل می‌کنند به خاطر زد و بندهای خاصی که با مدیران دولتی دارند از طریق ارشاد سعی به حذف همکاران مطبوعاتی دارند که جا دارد وزارت اطلاعات در این زمینه هم بررسی بیشتری کند و مدیرکل جدید ارشاد را هم توصیه به بی طرفی کند چون که ایشان علاقه خاصی در حد پرستش به جناح اصلاح طلب دارند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۰
من نمره ۲۰ را به وزارت اطلاعات می‌دهم در حفظ آبرو و حیثیت افراد
یک دوست
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۰
مدیرکل جدید ارشاد هرمزگان آقای کمالی با حذف غیرقانونی بچه‌های اصولگرا از هیئت مدیره خانه مطبوعات نقاب برداشت و اصلاح طلب افراطی بودن خودش را نشان داد، جا دارد وزارت اطلاعات جلوی این بازی‌ها را بگیرد ارشاد ستاد تبلیغاتی اصلاح طلبان و هر جناح دیگری نیست
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار