شرکت فولاد هرمزگان با پیش بینی‌های انجام شده و اقدامات صورت گرفته در خصوص مواجهه با بحران، بدون بروز مشکل یا حادثه‌ای بحران بارندگی اخیر را پشت سر گذاشت.
کد خبر: ۷۳۵۵۱۰
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۷ 15 April 2019

به گزارش تابناک، هرمزگان یکی از استانهایی است که با بارشهای فراوانی در روزهای اخیر مواجه بوده و در بعضی نقاط شاهد سیل و آب گرفتگی بودیم، با توجه به موقعیت جغرافیایی شرکت فولاد هرمزگان و عبور مسیل از داخل آن و با توجه به احتمال وقوع سیلاب، این رویداد بحرانی در این شرکت با مدریت صحیح، بدون حادثه پشت سر گذاشته شد.

مهندس سید اصغر مدنی معاون بهره برداری شرکت فولاد هرمزگان در این خصوص طی گفتگویی با خبرنگار ما گفت: به محض وصول خبر احتمال وقوع سیل، در این شرکت کمیته بحران با حضور معاونین و مدیران مرتبط تشکیل شد. در این کمیته موارد و نقاطی که از جهت ایجاد مشکل و حادثه قابل پیش بینی بود، معلوم گردید. و علیرغم مشخص نبودن حجم آب ورودی به شرکت، تمهیداتی اندیشیده و مسئولیت هر فرد مشخص شد.
وی با بیان اینکه بحران قابل پیش بینی نیست اما با برنامه‌ریزی می‌توان بحران را بدون خسارت پشت سر گذاشت افزود: قبل از وقوع بارندگی ها حجم زیادی از مسیل یا همان خور و آبراه‌های داخل شرکت لایروبی شد، همچنین تمام تمهیدات لازم برای قطع شدن برق و تلفن در نظر گرفته شده بود.
مدنی در ادامه اضافه کرد: از اولین لحظات بارندگی ، هر کدام از اعضای کمیته بحران در یکی از نقاط مشخص شده حاضر و نقاط ضعف احتمالی مشخص و با همکاری دسته جمعی، بلافاصله نسبت به رفع آنها اقدام شد.
مدنی با بیان این که ایمنی در هنگام بروز بحران در کارخانه از اهمیت بالایی برخوردار است تأکید کرد: اینگونه بحرانها اگر درست مدیریت نشوند باعث مشکلات ایمنی متعددی در شرکت خواهند شد.
وی ادامه داد: اکنون نیز که ساعات اولیه بعد از بحران را سپری می‌کنیم به چک کردن نقاط مختلف ادامه می‌دهیم تا احتمال بروز حادثه را به صفر برسانیم.
جانشین مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان از احساس مسئولیت مدیران شرکت هنگام بحران قدردانی کرد و یادآور شد: از اولین لحظات بارندگی ها تا 24 ساعت بعد و پایان یافتن شدت بارندگی ها، معاونین و مدیران و روسای مرتبط در شرکت حضور داشته و مستقیماً موارد مربوطه را مدیریت می‌کردند.
وی تأکید کرد: شرکت فولاد هرمزگان با جمع پیش بینی های انجام شده و اقدامات صورت گرفته در خصوص مواجهه با بحران، بدون بروز مشکل یا حادثه ای بحران بارندگی اخیر را پشت سر گذاشت.
معاون بهره برداری شرکت فولاد هرمزگان از تعریف پروژه‌هایی برای اقدامات دائمی جهت مقابله با اینگونه بحرانها نیز خبر داد و اظهار امیدواری کرد با اجرایی شدن این پروژه‌ها آمادگی شرکت در برابر مواجهه با بحرانهای این چنینی از امروز نیز بیشتر باشد.
اضافه کرد: فولاد هرمزگان فقط یکی از شرکتهای واقع در منطقه ویژه است که ضمن ابراز امیدواری ادامه داد؛ با برنامه‌ریزی وسیع تر و هماهنگی بیشتر در سطح شرکت‌های واقع در این منطقه، احتمال وقوع حادثه و خسارات وارده به هریک از شرکتها را به حد قابل توجهی کاهش می‌یابد.

برنامه ریزی، کلید عبور از بحرانها است
انتهای پیام/*

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار