در جلسه ستاد بازآفرینی شهری چه گذشت:
معاون بازآفرینی شهری و مسکن راه و شهرسازی هرمزگان، با اجرای طرح باز آفرینی خیابان شهید عمرانی حجم بار ترافیکی معابر میناب به میزان 70 درصد کاهش یافت.
کد خبر: ۶۹۴۷۲۹
تاریخ انتشار: ۰۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۹ 24 December 2018

طرح بازآفرینی شهری پتانسیل کاهش ترافیک معابر میناب را دارد

به گزارش تابناک هرمزگان، داوود غلامی در جلسه‌ای که با حضور فرماندار، شهردار و نماینده حوزه شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی در شهرستان میناب برگزار شد مطرح کرد: عملیات بازآفرینی و بهسازی خیابان شهید عمرانی، با واگذاری زمین به شهرداری با سرعت در حال پیشرفت است.

وی در ادامه توضیح داد: در راستای اجرای این طرح اهدا مالکیت و اهدا تسهیلات تا سقف 40 میلیون تومان با سود پایین در نظر گرفته شده است.

همچنین داوود غلامی تصریح کرد: در سالهای گذشته نیز خیابانهای محله شیخ آباد بهسازی و آسفالت شد. که تأثیر بسزایی در احیای بافت فرسوده این شهر داشته است.

معاون بازآفرینی شهری و مسکن راه و شهرسازی هرمزگان، احیاء بافت ناکارآمد شهری را برای ارتقاء سطح فرهنگی و اجتماعی بسیار مفید دانست و گفت: ضروری است که در هر گونه اقدام بازآفرینی و بهسازی، به ابعاد اجتماعی، فرهنگی و هویتی بافت های ناکارآمد شهری اندیشید تا بتوان به هدف غایی ارتقاء کیفیت زندگی شهری دست یافت و فضای شهری مناسبی برای تعاملات اجتماعی مردم تولید کرد.

وی اتحاد و همدلی میان اعضای ستاد و مردم را رمز موفقیت دانست و افزود: با اتحاد و همدلی می‌توانیم مشکلات مردم را حل نماییم، کاری بالاتر از افزایش سطح رضایتمندی مردم برای مسئولان استان نیست و اجرای طرح بازآفرینی شهری در این راستا است که وزارت راه و شهرسازی با تأکید رئیس‌جمهور به شکل جدی در این بخش وارد شده است.

غلامی خاطرنشان کرد: ظرفیت های مردمی برای مشارکت در برنامه های شهری از پشتوانه‌های ارزشمند موفقیت در این موضوع است و ضرورت دارد توانمندی‌های استان در مسیر بازآفرینی شهری هدفمند شوند.
انتهای پیام/*

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار