رئیس هیأت ووشو هرمزگان خبر داد؛
جای سوال است زمانی که از سایر استان‌های کشور بسیاری از ادارات، نهادها و سازمان دولتی اقدام به ایجاد موکب کرده‌اند چرا از هرمزگان موکبی از طرف بخش دولتی راه‌اندازی نشده بود که جا داشت استاندار محترم در نشست شورای اداری استان، مدیران دستگاه‌ها را برای راه‌اندازی موکب‌ها موظف، مجاب و یا ترغیب می‌کرد.
کد خبر: ۶۷۵۰۲۷
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۳۹۷ - ۰۰:۳۵ 01 November 2018

رئیس هیأت ووشو هرمزگان از تشرف گروهی 21 نفره از ووشوکاران این استان به کربلای معلی از طریق مسیرهای پیاده روی اربعین خبر داد.

به گزارش تابناک هرمزگان، علیرضا بهرمن در مسیر بازگشت این گروه 21 نفره از ووشوکاران با بیان اینکه، نمود حماسه حسينی به ویژه در ایام پیاده‌روی اربعين بیش از هر زمانی در کربلا و مسیرهای منتهی به این شهر مقدس مشهود است، اظهار داشت: در این روز به بركت وجود مبارک امام حسين (ع)، قدرت مسلمانان و فرهنگ نهضت عاشورا که همان آزادگی و سربلندی است به رخ جهانیان کشیده می‌شود.

وی در توصیف وضعیت عمومی مراسم پیاده‌روی اربعین با بیان اینکه امسال سومین بار است که از طریق مسیرهای پیاده‌روی به این مراسم مشرف می شود، اضافه کرد: هر ساله بر تعداد زوار افزوده می‌شود به نحوی که امسال به حدی ازدحام جمعيت بالا بود كه نفس كشيدن در برخی از معابر و مکان‌ها سخت شده بود، که این پدیده به نوعی دارای انرژی مثبت و بیانگر اتحادی است که ریشه در نهضتی عظیم و زاینده دارد.

رئیس هیأت ووشو هرمزگان با بیان اینکه تمام ورودی‌هاى کربلا مملو از حضور زوار و دوست داران نهضت عاشورا بود، یادآور شد: نکته قابل تأمل پیاده‌روی این است که می‌توان به راحتی از سراسر نقاط دنیا، مردمی را دید که خود را برای این مراسم رسانده بودند.

بهرمن ضمن ارائه گزارشی از اعزام و تشرف ووشوکاران هرمزگانی به این مراسم ادامه داد: به اتفاق گروه 21 نفره مذکور ظهر سه‌شنبه يكم آبان از گلزار شهدای بندرعباس اعزام و صبح چهارشنبه چهارم آبان به مرز شلمچه رسيديم.

وی یادآور شد: پس از وارد شدن به مرز شلمچه، عصر روز چهارشنبه از طريق بصره عازم نجف شديم و بامداد پنجشنبه به اين شهر مقدس رسيديم که بلافاصله در موكب سيدالشهدای بندرعباس واقع در صحن حضرت زهرا (س) و حرم مطهر اميرالمؤمنين كه توسط سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان اداره می‌شد، مستقر شديم.

رئیس هیأت ووشو هرمزگان گفت: سپس صبح روز جمعه پياده‌روی گروه ووشوکاران از حرم مطهر امام علی (ع) به سمت كربلا آغاز شد كه به مدت دو روز و نيم تا ورودی شهر كربلا به طول انجاميد.

بهرمن افزود: به اتفاق گروه مذکور عصر روز اربعین از عراق به سمت مرز شلمچه حرکت كرديم که طی برنامه تنظیمی روز پنج شنبه به بندرعباس خواهد رسید.

وى پس از ارائه این گزارش ضمن تشکر و قدردانی از تمامی کسانی که در بخش هماهنگی و پشتیبانی از سفر زیارتی معنوی ووشوکاران هرمزگانی فعال بوده اند، بیان داشت: خدمات‌رسانی موكب‌های مستقر در محدوده هرمزگان، کیفیت مطلوبی داشت به نحوی که عاشقان حسینی در مسير بندرلنگه و پارسيان بسيار در تلاش بودند كه به زوار بهترین خدمات را ارائه بدهند كه نتیجه کار مورد رضایت زوار عزیز قرار گرفته بود.

رئيس هيأت ووشو هرمزگان همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چه مواردی در مسیر پیاده‌روی اربعین بیشتر از همه جلب توجه می‌کند، افزود: در مسیر اربعین شگفتی‌ها کم نیستند و نمونه‌های آن به حدی زیاد است که شاید در حوصله این گفت‌وگو نگنجد، اما آنچه که امسال نسبت به سالهای گذشته توجه مرا به خود جلب کرد استقبال خوب پليس عراق از زائرين ايرانی بود که در کنار مردم این کشور به خدمات‌رسانی به زائران حسینی کوشا بود که این خود نقطه عطفی در دوستی هر چه بیشتری است که ریشه آن در نهضت عاشورا و خون سرخ شهدای کربلا قرار داد.

وی به امکانات رفاهی فراهم شده توسط موکب‌ها اشاره و افزود: در کنار پذیرایی خودجوش مردم عراق از زائران ایرانی، وجود موکب‌هایی از هیئت و سازمان‌های ایرانی و ارائه خدمات این سفر معنوی را برای عاشقان حسینی بسیار لذت بخش‌تر کرده است.

بهرمن افزود: جای سوال است زمانی که از سایر استان‌های کشور بسیاری از ادارات، نهادها و سازمان دولتی اقدام به ایجاد موکب کرده‌اند چرا از هرمزگان موکبی از طرف بخش دولتی راه‌اندازی نشده بود که جا داشت استاندار محترم در نشست شورای اداری استان، مدیران دستگاه‌ها را برای راه‌اندازی موکب‌ها موظف، مجاب و یا ترغیب می‌کرد.

وی با بیان اینکه از نهادهای دولتی هرمزگان تنها فرمانداری قشم در امر خدمات‌رسانی به زوار حضور داشت، گفت: اگر خدمات سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان، كنگره سرداران شهيد، هيئت رزمندگان اسلام و تشكل‌های مردم نهاد را نداشتیم نامی از هرمزگان در بخش خدمات‌رسانی به زوار در مسیر دیده نمی‌شد.

رئيس هيأت ووشو هرمزگان با اشاره به تاکیدات مقام رهبری پیرامون زنده نگاه داشتن حماسه اربعین و جایگاه این روز، اظهار امیدواری کرد، ساز و کاری ایجاد شود که بخش دولتی نیز طی سال‌های آینده پیرامون موکب داری حضوری فعالتر و محسوس‌تری داشته باشد.

بهرمن همچنین به اجرای مراسم نوحه خوانی سنتی با مداحی کربلایی اسماعیل محرابی در صحن حضرت زهرا (س) و سخنرانی حجت الاسلام وحید نقدی اشاره و یادآور شد: این مراسم سنتی با استقبال و مشارکت کم نظیر جنوبی ها روبرو شد که حال و هوای خاصی به این سفر معنوی زیارتی بخشیده بود.


انتهای پیام/*

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار