کد خبر: ۶۳۸۲۲۳
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۵ 02 August 2018

 

 

تابناک هرمزگان- پروژه مسکن مهر بندرعباس که به صورت پروژه های انبوه سازی در غرب شهر احداث شد تا کمی از مشکلات مسکن شهروندان را حل کند امروز به دلیل نبود مکان های ورزشی، فرهنگی، مذهبی و فضای سبز گلایه ساکنان را به دنبال دارد.

 

به گزارش تابناک هرمزگان؛ افراد زیادی در سال های گذشته برای خانه دار شدن تمام زندگی خورد را فروختند تا سرپناهی برای خود داشته باشند ، از این رو وقتی در دولت نهم ساخت مسکن مهر آغاز شد، که نتیجه آن ساختمان هایی مرتفع در بخشی از شهر قد کشیدند و بعد از مدتی شهروندان در این واحدها ساکن شدند.

نبود مکان های ورزشی، فرهنگی، مذهبی و فضای سبز در مسکن های مهر بندرعباس سبب شده تا این شهروندان گلایه هایی داشته باشند اما از همه مهمتر نبود آسانسورهایی است که در ساختمان های شش طبقه ساکنین این مجتمع ها را رنج می دهد.

ساکنین مسکن های مهر بندرعباس چاره ای ندارند جزء این که هر روز شش طبقه را بدون آسانسور بالای و پایین بروند و متاسفانه با گذشت مدت ها این مشکل حل نشده است.

علی کرمانی، یکی از اهالی مسکن مهر خواجه عطا بندرعباس در گفتگویی اظهار کرد: تعاونی مسکن مهر خواجه عطا بندرعباس از سال 86 تشکیل شد و متقاضیان زمان ثبت نام یک میلیون تومان واریز کردند و خاکبرداری پروژه آغاز شد.

این شهروند بندرعباسی بیان کرد: استارت کار پروژه خواجه عطا بندرعباس بعد از گذشت یک سال آغاز شد اما به دلیل اختلافاتی که بین پیمانکار و تعاونی ایجاد شد این پروژه به مدت یکسال راکد ماند.

کرمانی افزود: بعد از گذشت یک سال که دوباره استارت پروژه با پیمانکار جدیدزده شد  دوباره اختلافاتی با پیمانکار جدید به وجود آمد که هر چند وقت یکبار پیمانکار کار را, راکد می کرد.

 

واحدهای مسکن مهر بدون زیرساخت مناسب

 

وی گفت: با توجه به اینکه تعاونی مسکن مهر خواجه عطا نتوانست به تعهدات مالی خود عمل کند باز هم سناریوی افزایش قیمت اتفاق افتاد از این رو قیمت این واحدها با پارکینگ 25 میلیون تومان و بدون پارکینگ 21 میلیون تومان در سال 92 اعلام شد که از سال 93 تا سال 95 هیچ کاری در داخل واحدهای متقاضیان انجام نشد.

این شهروند مسکن مهر خواجه عطا بندرعباس اضافه کرد: با تصمیم تعاونی و اداره تعاون هفت میلیون به تمام 216 واحد اضافه شد و بعد از افزایش قیمت مجدداً اختلاف تعاونی و پیمانکار و تعطیلی یازده ماهه روبه رو شد ، سپس طلب افزایش قیمت 3 میلیون تومانی از متقاضیان را دارند.

 

زندگی در ساختمان های شش طبقه بدون آسانسور!!

 

کرمانی بیان کرد: بیشتر از دو سال در مسکن مهر ساکن شده‌ایم این در حالی است که به دلیل نبود آسانسور  روزانه ساختمان های شش طبقه را با پله ها طی می شود.

وی تصریح کرد: هنوز مجتمع به صورت کارگاهی است و رفت و آمد پرسنل پیمانکار  بدون حصارکشی و نگهبان برای ما دردسر ساز شده است چرا که هر زمان هرکسی دلش بخواهد وارد این مجتمع این واحدهای مسکن مهر می‌شوند و از این نظر احساس امنیت نمی‌کنیم.

این شهروند مسکن مهر خواجه عطا بندرعباس در ادامه اضافه کرد: چندین بار مشکلات را به مسئولان ارشد هرمزگان بازگو کرده ایم اما تاکنون اقدامی از سوی آنها صورت نگرفته است.

کرمانی خاطر نشان کرد: ساختمان مسکن مهر از لحاظ فاضلاب مشکلات فراوانی دارد و لوله های آبریز کولرها همه گرفته و گچ ساختمان ها را خراب کرده  وبعضی واحدها لوله های آب تمام ساختمان را نابوده کرده و هیچکس جوابگوی این مشکلات نیست.

 

مهرنشینان بندرعباس شاهدان عینی مرگ همسایگان

 

سید مجید طباطبایی، مدیر مجتمع و نماینده اعضای مسکن مهر 384 واحدی بندرعباس طی گفتگو اظهار داشت: مسکن مهر 384 واحدی بندرعباس سه راه برق واقع در بلوار شهید سلیمی از سال 86 در تعاونی مسکن مهر آغاز به کار کرد و بنا به قرار داد واحدها طی دو سال ساخته و تحویل اعضا شود.

مدیر مجتمع مسکن مهر 384 واحدی بندرعباس افزود: مدیر عامل این پروژه نتوانست طبق قرار داد واحدها را تحویل اعضا بدهد ، از این رو دو سال دیگر قرارداد خود را با اعضای تعاونی تمدید و مقرر شد سال 90 واحد تکمیل کند که متأسفانه همچنان نتوانسته به تعهداتش عمل کند.

طباطبایی بیان کرد: مدیر عامل این تعاونی علت تأخیر در تعهداتش را عدم همکاری بانک اعلام کرد ، از این رو اعضای این تعاونی در پایان 94 متحمل سود مشارکت 11 میلیون و 600 هزاری تومان شدند ، که متاسفانه به این مبلغ 20 میلیون تومان دیگر اضافه شد.

وی ادامه داد: تعاونی متولی از اواخر بهمن ماه 94 به مالکین اعلام کرد که باید هر واحد مبلغ سه میلیون 500 هزار تومان بابت نصب آسانسور، محوطه سازی، پایان کار و تکمیل سند پرداخت کند.

وی اظهار کرد: درخواست جدید تعاونی مسکن از مالکین موجی از اعتراضات و شکایات را به دنبال داشت ، چرا که مبلغ اعلامی بیش از نرخ قرار داد بوده و این موضوع با وجود سودهای بانکی فراوان فشار مضاعفی را به مالکان وارد می کرد.

مدیر مجتمع مسکن مهر 384 واحدی بندرعباس گفت: مالکین در زمان تحویل کلید مجبور به بازسازی و هزینه مضاعف برای قابل سکونت کردن واحدهای مخروبه ای شدند از این رو بالغ بر 10 میلیون تومان دیگر صرف منازل این پروژه ناتمام شد.

وی با اشاره به عدم انجام تعهدات از سوی تعاونی، اظهار کرد: در حال حاضر بسیاری از بخش های این مجتمع ناتمام رها شده که مهم ترین آن عدم نصب آسانسور در ساختمان است همچنین مالکان تا کنون موفق به دریافت سند ملکی خود نشدند.

طباطبایی ادامه داد: پیگیری و شکایات مالکان با وجود مستندات فراوان بر تخلفات گسترده در اجرای این پروژه تاکنون راه به جایی نبرده و متاسفانه اداره کار و تعاون هم از مدیرعامل پروژه به نوعی حمایت کرده است.

 

پله های مرگبار مسکن مهر جان می ستاند

 

وی با اشاره به مشکلات ساکنین مجتمع به دلیل نبود آسانسور، گفت: یکی از جانبازان ساکن در این مجتمع در طبقه چهار به طرز عجیبی در میان راه پله ها سقوط کرد همچنین به دلیل این مجتمع ها شش طبقه است و  تعداد زیاد پله ها جنین چند ماه یکی از زنان باردار ساختمان سقط شد و پیرمرد دیگری میان راه پله ها سکته کرد و در پاگرد طبقه سوم جان خود را از دست داد.

مدیر مجتمع مسکن مهر 384 واحدی بندرعباس افزود: مرگ کودکی خردسال از دیگر سناری های تلخ این مجتمع است که سقوط مادر و کودک در پله های ساختمان موجب به کما رفتن کودک شد و در نهایت پس از تحمل سه روز حالت اغما کودک جان خود را از دست داد.

طباطبایی خاطر نشان کرد: تاکنون شکایت های مالکین هم از وضع موجود نتیجه ای در بر نداشته و اعضای تعاونی به علت ناتوانی در برخورد، با مدیر عامل متأسفانه سکوت اختیار کرده اند.

به هر حال انتظار می رود تا هر چه سریعتر مشکلات ساکنین مسکن مهر بندرعباس برطرف و امکانات مورد نیاز برای آنها در نظر گرفته شود.

 

 

 

 

 انتهای پیام/ناهید یوسفی - فرهنگ کده

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار