عضو کمیسیون انرژی مجلس:قیمت بنزین افزایش نمی‌یابد؛
کد خبر: ۶۳۸۱۴۵
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۱:۵۴ 02 August 2018

 

تابناک هرمزگان- عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر افزایش قیمت بنزین در دستور کار دولت و مجلس نیست، گفت: شایعه کمبود و گرانی بنزین به منظور ایجاد جو کاذب و اشتهای ذخیره سوخت برای اختلال در اقتصاد کشور پخش شده است.

 

 

به گزارش تابناک هرمزگان، سیدعلی ادیانی امشب در گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه طبرستان با بیان اینکه ما در کشور کمبود تولید بنزین نداریم و بنزین به حد وفور وجود دارد، اظهار کرد: شرایط کاملا عادی است و مردم به خوبی این مسئله را می‌دانند.

 

تولید روزانه 24 میلیون لیتر بنزین یورو 5 در کشور

 

وی افزود: پالایشگاه ستاره خلیج فارس روزانه 24 میلیون لیتر بنزین یورو پنج در کنار دیگر پالایشگاه‌ها تولید می‌کند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: میانگین پیک مصرف ما در کشور 90 میلیون لیتر است و علاوه بر عدد کمی که وارد می‌کنیم مازاد بر این در اختیار و ذخیره داریم.

 

قیمت بنزین افزایش نمی‌یابد

 

ادیانی با بیان اینکه اصلاً کمبود بنزین نداریم و بنا بر افزایش قیمت نیست، اظهار کرد: این شایعات ساخته و پرداخته بعضی از شبکه‌های مجازی است که به‌ دنبال التهاب در کشور هستند و برخی از آنها ریشه در برون مرزها دارند و از آنها خط می‌گیرند.

 

مشکلی در حامل‌های انرژی نداریم

 

وی ادامه داد: در حامل‌های انرژی مشکلی نداریم و مجموعه لوله‌ها به هنگام است و مشکلی در ارائه بنزین به مردم نخواهیم داشت.

نماینده مردم قائم‌شهر و سوادکوه در مجلس دهم در پایان گفت: در حال حاضر افزایش قیمت بنزین در دستور کار دولت و مجلس نیست و این شایعه به منظور ایجاد جو کاذب و  اشتهای ذخیره سوخت برای اختلال در اقتصاد کشور پخش شده است.

بنا بر گزارش فارس طی روزهای گذشته شایعاتی مبنی بر کمبود بنزین در غرب استان مازندران شدت گرفته و این مسئله موجب شلوغ شدن پمپ بنزین‌ها در غرب استان و به دنبال آن در مرکز و سایر مناطق استان شده است اما از همان لحظات اولیه مسؤلان استان با پیگیری و رصد موارد مطروحه این اطمینان را دادند که مشکلی در تأمین بنزین در استان و کشور وجود ندارد.

 

 

 

انتهای پیام/فارس

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار