گردشگری دریایی هرمزگان در سفرهای نوروزی امسال 18 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.
کد خبر: ۵۸۸۱۹۴
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۳ 09 April 2018

به گزارش تابناک : مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر بابیان اینکه میزان ترابری مسافران و گردشگران دریایی در نوروز ۹۷ از طریق بنادر شهید حقانی بندرعباس، هرمز، تیاب میناب، سیریک و جاسک نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۸ درصد افزایش یافت، گفت: در این مدت بالغ‌بر ۷۴۰ هزار مسافر در بنادر مرکز و شرق هرمزگان تردد داشته و از طریق این بنادر جابه‌جا شدند.

به گزارش تین‌نیوز به نقل از اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، حمیدرضا محمدحسینی با بیان اینکه طرح تسهیل سفرهای دریایی نوروز ۹۷ با موفقیت در هرمزگان به پایان رسید، عنوان کرد: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و تلاش‌های چندین ماهه همکاران عملیاتی و ستادی اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان طرح تسهیل سفرهای دریایی نوروز ۹۷ از ۲۵ اسفند ۹۶ تا ۱۷ فروردین ۹۷ با موفقیت اجرا و بدون هیچ‌گونه حادثه دریایی و بندری به پایان رسید.

وی با قدردانی از زحمات شبانه‌روزی خادمان نوروزی سفرهای دریایی افزود: امسال هم برگ ‌زرین دیگری در کارنامه سازمان بنادر و دریانوردی در ارائه خدمات ایمن سفرهای دریایی و گردشگری رقم خورد و در سالی که استقبال مسافران از جزایر و به‌خصوص جزیره هرمز بی‌نظیر بود، ارائه خدمات به مسافران و گردشگران بدون توقف انجام شد.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر ادامه داد: با توجه به آمادگی تمامی واحدهای عملیاتی و خدماتی و برگزاری مانورهای منظم قبل از شروع طرح، هیچ‌گونه حادثه دریایی را شاهد نبودیم.

محمدحسینی رشد چشمگیر حضور گردشگران دریایی در تالاب بین‌المللی تیاب شهرستان میناب، خور آذینی شهرستان سیریک و خور خلاصی شهرستان جاسک در شرق هرمزگان را نشان از ظرفیت بالای این اماکن گردشگری دانست و بیان داشت: این استقبال چشمگیر عزم و اراده‌ای پولادین را برای رونق گردشگری دریایی به‌عنوان صنعتی نو پا در کشور مطالبه می‌کند.

وی بابیان اینکه میزان جابه‌جایی مسافران و گردشگران دریایی در نوروز ۹۷ از طریق بنادر شهید حقانی بندرعباس، هرمز، تیاب میناب، سیریک و جاسک نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۸ درصد افزایش یافت، اظهار داشت: در این مدت بالغ‌بر ۷۴۰ هزار مسافر در بنادر مرکز و شرق هرمزگان تردد داشته و از طریق این بنادر جابه‌جا شدند.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر خاطرنشان کرد: در نوروز ۹۷ بالغ‌بر ۵۹۶ هزار نفر از طریق مسیر دریایی بندر شهید حقانی بندرعباس به جزایر هرمز و قشم مسافرت داشتند و جابه‌جا شدند.

محمدحسینی اضافه کرد: همچنین ۱۴۴ هزار گردشگر در نوروز ۹۷ از تالاب بین‌المللی تیاب در شهرستان میناب، خور آذینی در شهرستان سیریک و خورهای خلاصی و شیلات در شهرستان جاسک در شرق استان هرمزگان بازدید کردند.

وی یادآور شد: سازمان بنادر و دریانوردی در راستای توسعه گردشگری دریایی نسبت به حمایت از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در این حوزه حمایت‌های مادی و معنوی لازم را به عمل می‌آورد.

 

 

منبع : تین نیوز 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار