معاون امور مشترکین آبفای هرمزگان از شناسایی بیش از یک هزار و ۴۰۰ انشعاب غیرمجاز آب در سطح استان خبر داد.
کد خبر: ۴۷۴۰۸۱
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۲ 07 August 2017
به گزارش تابناک : علی رضایی سردره یکشنبه شب در جمع خبرنگاران گفت: ساماندهی انشعابات غیرمجاز طبق یک برنامه ریزی منسجم و پس از ابلاغ قانون مجازات استفاده  کنندگان غیرمجاز آب در حال اجراست.
 
 

رضایی سردره با اشاره به این‌که بیشترین انشعابات غیرمجاز استان در حاشیه شهر ها قرار دارند، افزود: استفاده کنندگان انشعابات غیرمجاز تا پایان شهریور ماه مهلت دارند نسبت به تبدیل وضعیت انشعاب خود اقدام کنند.

 

وی تصریح کرد: وجود انشعابات غیرمجاز در شهرها موجب افزایش هدررفت آب شده است. همچنین نصب غیراصولی اینگونه انشعابات نیز موجب کاهش عمر مفید شبکه ، احتمال ورود آلودگی به شبکه و به تبع خطرات بهداشتی ناشی از آن می شود که این خطرات بسیار جدی بوده و بایستی از بروز آن جلوگیری کرد.

 

وی با بیان اینکه استفاده غیرمجاز از شبکه آب شهری براساس قانون مجازات استفاده کنندگان غیرمجاز از آب ، برق ، تلفن، فاضلاب و گاز جرم بوده و مشمول جریمه تا دو برابر بهای خدمات مصرفی می شود، تصریح‌کرد: درصورت تکرار استفاده غیرمجاز، نسبت به قطع انشعاب به مدت سه ماه تا شش ماه اقدام خواهد شد. همچنین مبنای محاسبه جریمه ها مطابق قانون فوق، بالاترین نرخ تعرفه است.

 

وی با تاکید بر لزوم مراجعه استفاده کنندگان غیرمجاز نسبت به تبدیل وضعیت و مجازسازی انشعابات خود، گفت: با توجه به مواد ۳ و ۴ قانون مذکور، امکان واگذاری انشعاب غیردائم با اخذ هزینه های انشعاب و تعهد رسمی املاک فاقد سند وجود دارد که متقاضیان می توانند با ارائه مدارک فوق تا پایان شهریور ماه با مراجعه به امور آب و فاضلاب شرق و غرب در بندرعباس و نواحی(شهرستان ها) نسبت به مجاز سازی انشعاب خود اقدام نمایند. وی افزود: در صورت عدم مراجعه، مطابق ضوابط و قوانین موجود، شرکت آب و فاضلاب استان نسبت به پیگیری قانونی حقوق خویش اقدام خواهد کرد.

 

رضایی سردره در ادامه اظهار داشت: سرانه مصرف آب شهروندان هرمزگانی در بخش خانگی ۱۱۱ لیتر در شبانه روز که نسبت به سرانه مصرف آب در کشور (۱۵۰ لیتر در شبانه روز) رقم قابل قبولی است. اما با توجه به افزایش گرمای هوا و بالا رفتن میزان مصرف در تابستان، انتظار می رود شهروندان همچون سال‌های گذشته برای برخورداری از شبکه آب پایدار، نیازهای خود را در زمانی خارج از ساعات پیک مصرف برآورده کنند و در مصرف آب نهایت صرفه جویی را داشته باشند. 

منبع : مهر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: