دبیر کل ناتو در گفت و گو با وزیران خارجه ترکیه و آلمان، آنان را به یافتن راهی برای حل اختلافات فراخواند.
کد خبر: ۴۶۱۱۴۱
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۹ 17 July 2017
به گزارش تابناک : یک سخنگوی ناتو روز یکشنبه گفت که 'ینس استولتنبرگ' دبیرکل ناتو هفته گذشته با هدف میانجیگیری بین ترکیه و آلمان با وزیران امور خارجه دو کشور تماس گرفت.
 
به گفته این سخنگوی ناتو، استولتنبرگ روز جمعه با زیگمار گابریل و مولود چاووش اوغلو وزیران امور خارجه آلمان و ترکیه گفت و گو کرد و به آنان توصیه کرد که اختلافات را حل و فصل کنند.
 
پس از آنکه مناقشه بر سر بازدید از پایگاه اینجرلیک موجب انتقال نیروهای آلمان به اردن شد، رسانه های آلمان روز شنبه گزارش دادند که ترکیه از بازدید نمایندگان مجلس آلمان از نیروهای نظامی این کشور در یک پایگاه 'ناتو' نزدیک شهر قونیه جلوگیری کرده و در این حال فشارها بر دولت آلمان برای خارج کردن کلی نیروهایش از ترکیه افزایش یافته است.
 
دبیر کل ناتو در گفت و گو با وزیران امور خارجه آلمان و ترکیه تاکید کرده که پایگاه نظامی در شهر قونیه در 250 کیلومتری جنوب آنکارا ، برای مبارزه با گروه تروریستی داعش از اهمیت زیادی برخوردار است. استولتنبرگ همچنین نسبت به سربازان ترکیه ای که در جریان کودتای نافرجام سال گذشته جان خود را از دست دادند ادای احترام کرد و گفت که تلاش برای مخدوش کردن دموکراسی در هر کشور عضو ناتو 'غیر قابل قبول' است.

منبع : دویچه وله آلمان 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: