سپ بلاتر، رییس سابق فیفا که از فعالیت‌های فوتبالی محروم شده است اعلام کرد که از سوی ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه برای شرکت در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه دعوت شده است.
کد خبر: ۴۵۳۳۰۱
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۷ 04 July 2017
به گزارش تابناک : سپ بلاتر به دلیل فساد مالی، شش سال از فعالیت‌های مربوط به فوتبال محروم شده است. او پیش از این اعلام کرده بود که وکلایش به او توصیه کرده‌اند تا فعلا به کشورهای خارجی سفر نکند.

با این حال بلاتر اعلام کرده است که سال آینده به مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ دعوت شد.

او به روزنامه‌ Sommtagsblick سوییس، گفت‌: ولادیمیر پوتین من را دعوت کرده است و من حتما به جام جهانی می‌روم. مطمئنا به عنوان داور از من استفاده نمی‌شود اما هر چیزی ممکن است.

بلاتر پیش از این نیز اعلام کرده بود که در پرونده فساد فیفا که در آمریکا در حال انجام است، متهم نیست.

بلاتر و میشل پلاتینی، رییس سابق یوفا به دلیل فساد مالی در سال ۲۰۱۵ محروم شدند. ابتدا محرومیت این دو نفر هشت سال بود و بعد از شکایت‌ها محرومیت بلاتر به شش سال کاهش یافت.

بلاتر ۸۱ ساله از سال ۱۹۹۸ تا سال ۲۰۱۵ ریاست فیفا را بر عهده داشت. بلاتر همچنین معتقد است که تیم‌ ‌ملی روسیه در جام جهانی ۲۰۱۴ دوپینگ نداشته است.

او اظهار کرد: در جام جهانی ۲۰۱۴ تست‌های دوپینگ مرتبا گرفته شدند. از تیم روسیه نیز این تست به عمل آمده است. فکر نمی‌کنم که کسی از آنها دوپینگ کرده باشد اما باید صبر کرد.
منبع : INSIDE THE GAMES 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار