تابناک-رئیس کل دادگستری هرمزگان گفت‌: مالکین اراضی کشاورزی می توانند برای تسریع در امور ثبت زمین هایشان در سامانه کاداستر، درخواست های خود را به دهیاری ها ارائه کنند.
کد خبر: ۱۰۵۸۰۷۲
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۰ 25 July 2022

به گزارش تابناک هرمزگان رئیس کل دادگستری هرمزگان با اشاره به تشکیل کارگروه تسریع در اجرایی شدن ثبت زمین های کشاورزی در سامانه کاداستر در این استان گفت‌: مالکین اراضی کشاورزی می توانند برای تسریع در امور ثبت زمین هایشان در سامانه کاداستر، درخواست های خود را به دهیاری ها ارائه کنند.

مجتبی قهرمانی در ادامه با بیان اینکه نگاه دستگاه قضایی در حوزه صیانت از اراضی ملی، پیشگیرانه است، تأکید کرد: با توجه به منویات مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت اجرای کامل قانون حد نگار (طرح جامع کاداستر) و تهیه نقشه هوایی در راستای اجرای اصل یکصد و بیست و سوم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، ضرورت دارد دستگاه‌های مسئول با استفاده از تمام ظرفیت ها و بسیج همه امکانات در این زمینه اقدام کنند.

وی با تأکید بر لزوم اعمال اراده جمعی برای تسریع در روند اجرای طرح کاداستر اراضی کشاورزی در استان هرمزگان، یادآور شد: اتمام این طرح مهم و عظیم در کوتاهترین زمان ممکن، بی‌شک مستلزم مشارکت و هم افزایی تمامی دستگاه‌های متولی است.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین تسهیل مراحل «خوداظهاری» و «صحت‌سنجی» به‌منظور سرعت بخشیدن به اجرای قانون جامع حدنگار را امری مهم و ضروری ارزیابی کرد و خاطر نشان ساخت: فرآیند امور در حوزه ثبت اسناد و املاک باید به‌گونه‌ای دنبال شود که به محض تعیین محدوده و اعتبارسنجی مدارک، در کوتاه‌ترین زمان ممکن، برای اراضی، سند تک برگ صادر شود.

انتهای پیام /

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار