تابناک-دبیرکل جمعیت هلال‌احمر از اسکان اضطراری بیش از ۶۵۰۰ نفر در مناطق زلزله زده استان هرمزگان خبر داد.
کد خبر: ۱۰۵۴۱۷۸
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۹ 03 July 2022

به گزارش تابناک هرمزگان؛ یعقوب سلیمانی در خصوص اقدامات هلال‌احمر در زمین لرزه هرمزگان گفت: اعزام تیم‌های ارزیاب از شهرستان‌های بندر لنگه و بندرعباس جهت ارزیابی، فراخوان اعضای سامانه مدیریت پاسخگویی اضطراری سازمان و استان هرمزگان و استان‌های معین، تشکیل جلسه پاسخ اضطراری به حوادث و سوانح در محل EOC سازمان امداد و نجات و استان‌های هرمزگان، کرمان، فارس و بوشهر و اعلام آماده باش کامل به استان‌های هرمزگان، کرمان، فارس، سیستان بلوچستان و بوشهر از جمله نخستین اقداماتی بود که پس از وقوع زمین لرزه انجام شد.

 

وی افزود: برقراری ارتباط بی‌سیم با مناطق آسیب دیده به علت قطعی تلفن همراه، برقراری ارتباط با مسئولین محلی و خانه‌های هلال در نقاط روستایی توسط جمعیت هلال احمر، فراخوان مسئولین خانه‌های هلال جهت ارزیابی روستاها توسط جمعیت هلال احمر و هماهنگی اعزام سه فروند بالگرد برای انتقال تیم‌ها از جمله اقداماتی بود که در همان دقایق اولیه وقوع زمین لرزه انجام شد.

 

این مقام مسئول در جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: هماهنگی ارسال اقلام امدادی و زیستی از شعب جنوب استان فارس به مناطق آسیب دیده، اعزام ۲ تیم سگ‌های زنده‌یاب از استان فارس و ۲ تیم آنست استان هرمزگان، استقرار ۱۸ تیم عملیاتی در مناطق متاثر از زلزله، ارسال اقلام اسکان اضطراری از ستاد استان به منطقه تحت آسیب، اعزام تیم‌های حمایت روانی، برپایی کمپ اسکان اضطراری در ورزشگاه خلیج فارس شهرستان بندرعباس و هماهنگی ارسال اقلام امدادی از استان‌های معین نیز بلافاصله پس از وقوع زمین لرزه انجام شد.

 

سلیمانی ادامه داد: در مجموع ۲۶ تیم از استان هرمزگان، ۱۱ تیم از استان فارس و دو تیم از استان بوشهر به کانون زمین لرزه اعزام شدند و همچنین تا این لحظه ۲ هزار دستگاه چادر، ۴ هزار تخته موکت، ۷۵۰۰ تخته پتو، ۲۶۲۰ بسته غذایی ۷۲ ساعته، یک دستگاه چادر راپ هال، ۵ هزار کیلوگرم نایلون پوششی به مناطق زلزله زده ارسال شده است.

 

دبیرکل جمعیت هلال‌احمر تصریح کرد: ۱۵۱۷ خانوار که شامل ۶۵۴۸ نفر می‌شدند در محل‌های تعیین شده اسکان اضطراری داده شده و تمامی اقلام مورد نیاز در اختیار آن‌ها قرار گرفته است. هلال احمر تا آخرین لحظه در کنار متاثرین از زلزله خواهد بود تا تمامی نیازهای آن‌ها را برطرف کند.

 

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار