تابناک-معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: گسترش فریضه دینی نماز نقش بسزایی در کاهش آسیب های اجتماعی دارد و تنهی عن الفحشی والمنکر است.
کد خبر: ۱۰۵۲۹۴۰
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۹ 27 June 2022

به گزارش تابناک هرمزگان؛ دکتر احسان کامرانی در جلسه شورای اقامه نماز استان با اشاره به اهمیت و جایگاه نماز در خودسازی، عنوان کرد: نماز نقش بسزایی در خودسازی افراد جامعه و تقویت روحیه معنوی آنها دارد.

 

وی افزود: توسعه و ترویج فرهنگ نورانی نماز در جامعه همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده است و این امر مسئولیت مدیران را در ترویج این فریضه مهم الهی دو چندان کرده است.

 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، خاطرنشان کرد: بنا به فرموده مقام معظم رهبری نماز یکی از تاثیر گذار ترین فرائض در همه شئونات رفتاری و گفتاری و حوزه عملکردی افراد است و نقش نماز در اصلاح رفتار افراد تعیین کننده است و این مهم بر کسی پوشیده نیست.

 

کامرانی تصریح کرد: معرفی ابعاد و کارکردهای مختلف فرهنگ نورانی نماز نیازمند اهتمام و پیگیری و همراهی ویژه از سوی دستگاه های اجرایی ذیربط، دانشگاهها و حوزه های علمیه است.

 

وی در همین خصوص، گفت: در توسعه و ترویج فرهنگ نورانی نماز ضروری است با بهره گیری از روش ها و ابتکارات متفاوت و جذاب و همچنین فرهنگ سازی نسل جوان جامعه را به این فریضه مهم الهی دعوت کرد.

 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، با اشاره به نقش مهم نماز در کاهش آسیب های اجتماعی، خاطرنشان کرد: گسترش فریضه نورانی نماز در جامعه در کاهش آسیب های اجتماعی جامعه با ایجاد حس تعهد و مسئولیت در افراد نقش بسزایی دارد و افراد را از بسیاری آسیب ها مصون نگه می دارد و واکسینه خواهدکرد.

 

وی در همین خصوص تصریح، کرد: اگر نماز به صورت گسترده فراگیر گردد بسیاری از هزینه های مبارزه با آسیب های اجتماعی به حداقل می رسد زیرا این فریضه یک عامل بازدارنده در گرایش افراد به ناهنجاریهای اجتماعی و فرهنگی است.

 

کامرانی با اشاره به برگزاری جشنواره سراسری فجر تا فجر نماز، اظهار داشت: تمامی ظرفیت های اطلاع رسانی برای مشارکت گسترده اقشار مختلف مردم استان در جشنواره سراسری فجر تا فجر نماز بهره گرفته شود و فرمانداران با همکاری دستگاه های اجرایی ذیربط نسبت به دعوت مردم برای مشارکت در جشنواره سراسری نماز در تعامل با ستاد اقامه نماز استان اقدام کنند.  

 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، با اشاره به بخشنامه ابلاعی وزیر محترم کشور در خصوص توسعه و ترویج نماز، افزود: بخشنامه ۱۵ماده ای وزیر با عنوان استانداران سراسر کشور از جامعیت لازم در حوزه توسعه و ترویج فریضه دینی نماز برخوردار است و همه مدیران دستگاه های اجرایی، سازمان ها و نهادهای استانی زمینه تحقق و عملیاتی نمودن مفاد بخشنامه را با تعامل و هماهنگی با ستاد اقامه نماز استان مهیا کنند.

 

وی با اشاره به به تلاش های ستاد اقامه نماز استان برای توسعه و ترویج فرهنگ نورانی نماز، تصریح کرد: تلاش های مدیریت و مجموعه کارکنان ستاد اقامه نماز استان برای گسترش فرهنگ مهم و معنوی نماز قابل تقدیر است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار