تابناک-معاون اقتصادی استانداری هرمزگان گفت: با رصد دستگاه‌ها و نهادهای نظارتی و امنیتی و با پیگیری استاندار هرمزگان، از متروکه شدن 800 کانتینر مرغ در بندر و گمرک شهید رجایی هرمزگان جلوگیری شد.
کد خبر: ۱۰۴۵۰۶۲
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۵ 16 May 2022

به گزارش تابناک هرمزگان علی فیروزی معاون اقتصادی استانداری هرمزگان درباره محموله بزرگ مرغ در بندر شهید رجایی، اظهار کرد: یک محموله بزرگ 800 کانتینری بالغ بر ۲۹۰۰ تن مرغ منجمد که در حال متروکه شدن و طی روال جاری برای قرارگرفتن در اموال تملیکی بود، با رصد دستگاه‌ها و نهادهای نظارتی و با پیگیری استاندار هرمزگان در مسیر ترخیص از گمرک قرار گرفت.

 

به گفته وی، 200 کانتینر از این محموله با دستور فوری استاندار هرمزگان و با پیگیری گمرکات استان و اخذ مجوزهای لازم و با تصمیم به موقع رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران، از متروکه شدن جلوگیری و در مسیر ترخیص قرار گرفته تا ذخیره قابل اطمینانی برای پشتیبانی از تصمیمات اقتصادی اخیر دولت باشد.

 

فیروزی همچنین تأکیدکرد: محموله مرغ وارداتی مورد نظر در صورت متروکه شدن عملا تا طی روال قانونی برای عرضه به بازار بیش از چندهفته معطل می‌ماند که با اقدام استاندار هرمزگان، این محموله در مدت زمان کوتاهی ترخیص و به عنوان ذخیره مهمی پشتوانه بازار مرغ موجود در کشور خواهد شد.

 

 عرضه مرغ گرم در بازار بندرعباس دیروز 55 تا 56هزار تومان و امروز به کمتر از 53 هزار تومان رسیده است و به گفته رییس اتحادیه گوشت و مرغ بندرعباس، این روند نزولی ادامه نیز خواهد داشت.

 

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار