تابناک-مدیرتعاون روستایی هرمزگان از خرید بیش از ۳۳ هزار تن گندم با قیمت تضمینی در هرمزگان خبر داد.
کد خبر: ۱۰۴۴۸۸۲
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۸ 15 May 2022

به گزارش تابناک هرمزگان، سیروس اسدپور امروز اظهار کرد: از نیمه فروردین ماه سالجاری که خرید تضمینی گندم در مناطق شمالی و غربی استان شهرستان حاجی آباد و پارسیان شروع شد تا صبح امروز ۳۳ هزار و ۴۲۰ تن گندم تولید داخلی از کشاورزان هرمزگانی خریداری کرده‌ایم.

 

وی افزود: هم اکنون در ۴ مرکز خرید شهرستان حاجی آباد عملیات خرید جریان دارد و خرید تضمینی گندم در شهرستان های میناب، رودان، بستک و پارسیان روزهای پایانی خود را سپری می کند.

 

مدیر تعاون روستایی هرمزگان بیشترین مقدار گندم خریداری شده را مربوط به شهرستان حاجی آباد با ۲۷ هزار تن دانست و خاطرنشان کرد: پس از حاجی آباد، شهرستان های رودان، میناب و بستک مجموعاً با بیش از ۵ هزار تن خرید در رتبه های بعدی خرید استان قرار دارند.

 

اسدپور با اشاره به اینکه ۱۰ مرکز شبکه تعاون روستایی در هرمزگان عملیات خرید گندم را عهده دار بودند، از عزم و آمادگی بالای مراکز خرید این شبکه عظیم و مردمی برای تحویل گیری و خرید گندم تولیدی کشاورزان و سایر محصولات تضمینی و حمایتی در سراسر هرمزگان خبر داد.

 

مدیر تعاون روستایی هرمزگان با بیان اینکه بیش از ۷۰ درصد از مطالبات گندمکاران پرداخت شده، تاکید کرد: تمام سعی و تلاش دولتمردان بر این است که با تامین اعتبارات مورد نیاز، حاصل دسترنج کشاورزان عزیز به موقع و در زمان معقول و مناسب پرداخت شود.

 

به گفته وی، امسال بر اساس مصوبه شورای اقتصاد هر کیلوگرم گندم معمولی با افت مفید ۴ درصد و افت غیرمفید ۲ درصد به مبلغ ۱۱۵ هزار ریال و گندم دوروم ۱۱ هزار و ۹۲۰ ریال خریداری می‌شود.

 

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار