تابناک-استاندار هرمزگان در حاشیه مراسم تقدیر از نخبگان هرمزگانی گفت:دانش آموزان گروه علوم انسانی و طلاب حوزوی که دارای استعداهای خاص و ویژه هستند مورد حمایت قرار می گیرند
کد خبر: ۱۰۱۳۳۴۱
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۶ 02 December 2021

به گزارش خبرنگار تابناک از هرمزگان، مهدی دوستی در آیین تقدیر از برترین های کنکور و المپیادهای علمی دانش آموزی سال تحصیلی 1400-1399 که ظهر امروز در سالن جلسات استانداری هرمزگان برگزار شد، با بیان اینکه نشست با نخبگان نوجوان و جوان که همواره هر نسل از آن ها از نسل پیشین خود توانمندتر هستند بسیار امیدبخش است، اظهار کرد: یکی از دغدغه های ما این است که آینده کشور، اسلام و انقلاب به دست چه کسانی سپرده خواهد شد، اما خوشبختانه گذر ایام ثابت کرده که بیشه این سرزمین هیچ وقت از شیرانی که در دفاع از وطن، انقلاب و اسلام آماده و مهیا هستند خالی نبوده و نه تنها در چارچوب مرزهای کشور بلکه در خارج از مرزهای کشور هم توانسته‌اند از آرمان های انقلاب و امام دفاع کنند.

وی افزود: هر وقت دانش آموزان دهه 70 و 80 و نسل چهارم انقلاب را می بینم که برای دفاع از مرزهای جغرافیایی و عقیدتی خود شهید می شوند و یا در میادین ورزشی و علمی بین المللی افتخار آفرینی می کنند و در واقع در دو عرصه رزم میدانی و علم و فناوری موفق بوده اند، بسیار مایه مباهات و افتخار همه ما، آرامش قلبی و اطمینان خاطر از آینده روشن انقلاب است.

استاندار هرمزگان، توسعه و ارتقاء زیرساخت های آموزشی به منظور تقویت بنیه علمی دانش اموزان را تکلیف بخش دولتی و حاکمیت عنوان کرد و گفت: تلاش داریم آنچه وظیفه ما به عنوان بخش دولتی است محقق شود و بستر ورود دانش آموزان هرمزگانی به مراجع علمی، آموزشی و دانشگاه‌های معتبر فراهم شود.

دوستی، اضافه کرد: طرح ویژه کنکور در قالب برنامه چهارساله در استان تدوین و اعتبارهای لازم نیز برای آن پیش بینی شده است که امیدواریم با مجموعه این تلاش ها بتوانیم استان را به جایگاهی که حق آن است برسانیم.

وی همچنین گفت: تمام امکانات و ظرفیت های بخش دولتی برای آموزش معلمان و دانش آموزان در اختیار آموزش و پرورش قرار می گیرد تا بستر لازم برای حضور پررنگ و موفق دانش آموزان هرمزگانی در کنکور با استفاده از برگزاری دوره های آموزشی برای معلمان و دانش آموزان، تهیه کتاب های کمک آموزشی برای افراد مستعد و برگزاری آزمون ها فراهم شود.

استاندار هرمزگان عدم توسعه متوازن بخش سخت افزاری و نرم افزاری را یکی از نقاط ضعف حوزه آموزشی استان برشمرد و عنوان کرد: اگرچه ساخت مدارس جدید و بازسازی مدارس فرسوده یک ضرورت است اما در هرمزگان بیش از حد روی بخش های سخت افرازی سرمایه گذاری شده و برنامه منسجمی برای ارتقاء سطح علمی معلمان و دانش آموزان پیش بینی نشده است.

وی با اشاره به برنامه ایجاد مراکز مجهز تحول در مرکز، غرب و شرق استان با محوریت تقویت نیروی انسانی در آموزش و پرورش، عنوان کرد: به منظور تقویت بنیه علمی دانش آموزان، نشستی با رییس دانشگاه آزاد اسلامی برای بهره وری از همه امکانات موجود در استان و استفاده از ظرفیت مدارس سما برگزار شد.

دوستی، معلمان پیشرو، نخبگان و دانش آموزان المپیادی را لوکوموتیو حرکت استان دانست و گفت: همه ما رشد و ارتقاء مان را مدیون قهرمان های زندگی خود هستیم که لازم است این نخبگان و قهرمان ها در استان شناسانده شوند تا نسل بعدی نیز با الگوپذیری از نسل فعلی، تلاش خود را برای دستیابی به موفقیت دوچندان کند.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه این استان، 61درصد بنزین کشور را تأمین می کند و 40درصد ظرفیت پالایشگاهی کشور را در اختیار دارد، افزود: با وجود صنایع بزرگ در استان، دانش اموزان المپیادی نباید در زمینه تأمین مواد و تجهیزات آزمایشگاهی با مشکلی روبرو باشند.

دوستی با اشاره به عدم توجه به ارتقاء بخش تحقیق و توسعه در صنایع، افزود: هرمزگان هم اکنون با ظرفیت تولید 7.8 میلون تن، سومین قطب فولاد کشور است و در چند سال آینده به قطب نخست تولید فولاد در کشور تبدیل می شود که باید بخش مواد و متالوژی در صنایع فولادی توسعه و متخصصان لازم برای تأمین نیاز آینده این بخش نیز تربیت شوند.

استاندار هرمزگان بار دیگر توازن و برقراری عدالت در توزیع امکانات آموزشی را مورد تأکید قرار داد و گفت: هنرجویان گروه آموزشی هنر نیز باید مانند سایر رشته ها مورد توجه قرار بگیرند و به مانند سایر گروه های آموزشی از امکانات و تجهیزات لازم برخوردار شوند چرا که زنده نگه داشتن هنرهای بومی استان به عنوان یک مزیت فرهنگی و تاریخی یک ضرورت است.

وی همچنین گفت: دانش آموزان گروه علوم انسانی و طلاب حوزوی که دارای استعداهای خاص و ویژه هستند مورد حمایت قرار خواهند گرفت.

در این نشست، فرهاد سالاری، امیررضا معصوم علیزاده، مائده رحیمی هلری، یگانه ناوشکی و سیده لیا کاظمی شهروئی به ترتیب به عنوان رتبه های برتر کنکور در استان هرمزگان در گروه علوم تجربی، علوم انسانی، زبان خارجه ، علوم ریاضی و هنر توسط استاندار هرمزگان مورد تقدیر قرار گرفتند.

سکینه امینی، ثنا نصیری، سبحان عیسایی، نگین دیگ زاده، امیرحسین دیوارگر و دیانا دانش نیز به ترتیب به عنوان استاد راهنما و دانش آموزان مدال آور المپیاد نانو مورد تجلیل قرار گرفتند.

استاندار هرمزگان همچنین در نشست امروز از مصطفی احمدی، محمدرضا فدائیان، علی نظری، محمدرضا صادقی، کاظم پورسندرک، مهدی شیخ زاده، امیرمحمد باقری، مهدی جهانگیری، مجید کناری نژاد شمیلی و امرالله نقیبی نیز به عنوان استعدادهای برتر حوزه علمیه استان هرمزگان، رتبه برتر پذیرش حوزه علمیه و رتبه برتر المپیاد علمی حوزه علمیه هرمزگان تقدیر کرد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار